Belka - przyjaciel recznej
Zagłębie Lubin
A A A
Kulesza: innej drogi nie ma
13.10.2010 11:49 Źródło: Handball.pl
komentarzy 1
Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią będziemy na łamach Handball.pl zajmować się szerzej tematem "trzynastej uchwały" Zarządu ZPRP, zawierającej wymóg, który zacznie obowiązywać od nowego sezonu, gry zespołów PGNiG Superligi w halach na 3000 osób. Postanowiliśmy zaprosić do zabrania głosu najbardziej zainteresowanych czyli prezesów klubów. Jako pierwszy wypowiedział się w naszej ankiecie prezes MKS Zagłębia Lubin - Witold Kulesza, którego problem dotyczy podwójnie - bo siódemki "Miedziowych" występują zarówno w kobiecej, jak i męskiej Superlidze.
 
Prezes lubińskiego klubu - Witold Kulesza uważa, że "trzynasta uchwała" będzie służyć rozwojowi piłki ręcznej w naszym kraju (fot. zaglebie.lubin.pl)
 
Handball.pl: Czy "trzynasta uchwała" to dobry krok zarządu ZPRP? Czy nowe wymogi odnośnie obiektów, w których mają odbywać się mecze, będą służyć rozwojowi piłki ręcznej w Polsce?
 
Witold Kulesza: - Tak, jest to dobra decyzja Zarządu ZPRP. Innej drogi nie ma. Jest to działanie podobne do tych, które podjęły władze w piłce nożnej i dzisiaj widzimy tego efekty.
 
Czy wymagana liczba miejsc na widowni (3000) jest optymalna na polskie warunki? Jeśli nie, to jak powinna się kształtować?
 
- Sądzę, że wystarczająca, jak na warunki polskie, byłaby liczba miejsc na 2000 osób.
 
Czy zapadły już decyzje, gdzie drużyny Pańskiego klubu będą rozgrywać część spotkań w nowym sezonie?  
 
- Tak, będziemy rozgrywać mecze w dotychczasowej hali. W przyszłym sezonie przepis o liczbie miejsc na widowni powinien dotyczyć meczów półfinałowych play off. Bezwzględny nakaz w tej mierze doprowadzi do likwidacji rozgrywek na poziomie Superligi, a przecież nie o to chodzi w tym projekcie. Uchwała ma zdopingować przede wszystkim władze samorządowe, a nie prowadzić do likwidacji klubów piłki ręcznej.
 
Czy wiadomo już kiedy drużyny Pańskiego klubu będą mogły występować we własnym mieście w hali na 3000 kibiców? Czy w ogóle jest szansa na budowę takiego obiektu? 
 
- Szansa istnieje i właśnie w tym ma pomóc ta uchwała. W Lubinie Prezydent Miasta dysponuje już dokumentacją projektową hali na ponad 3000 miejsc i pozwoleniem na jej budowę, więc mam nadzieję, że hala w Lubinie powstanie w najbliższych dwóch-trzech latach.
 
Co zrobić, by zapełnić duże hale, które w przypadku niektórych zespołów "świecą pustkami" na widowni?
 
- Poza działaniami typowo marketingowymi, trzeba bezwzględnie pracować nad podniesieniem poziomu sportowego rozgrywek. Mogą te działania iść jednocześnie dwutorowo tzn. przede wszystkiem szkolić młodzież i iść, przynajmniej na początku, w transfery z zagranicy. Ale transferować tylko zawodników dobrych i bardzo dobrych, z pominięciem przeciętnych. Zdaję sobie sprawę, że obecnie kluby borykają się z kłopotami finansowymi i dlatego na tym etapie konieczna jest pomoc władz samorządowych, jak i państwowych, nie wyłączając działań w tym względzie władz ZPRP.
Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 9 (9 głosów)
 
podziel się artykułem
1
witek zrób coś
g | *.245.213.9 | 13.10.2010 12:23
gdyby nie KGHM to by ten projekt dawno upadł, Witek zrób coś z tym prezydentem, by wreszcie zaczęli coś robić, naprawde ta salka to jakieś nieporozumienie i antyreklama lubińskiego szczypiorniaka!!!
Akademia Gniezno
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens