Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Vistal Gdynia
A A A
Zych kolejną zawodniczką Vistalu
01.06.2012 12:36 Źródło: Inf. własna
komentarzy 5

Aleksandra Zych, leworęczna rozgrywająca młodzieżowej reprezentacji Polski jest kolejną zawodniczką, która została zakontraktowaną przez mistrza Polski - Vistal Łączpol Gdynia. 

 

Aleksandra Zych jest mocnym ogniwem reprezentacji kierowanej przez Andrzeja Niewrzawę (fot. zprp.pl/JG)
Dołącz do nas na Facebooku!

 

Zych swoją karierę rozpoczynała w Viktorii Świebodzice, potem reprezentowała barwy SMS-u Gliwice. Młoda zawodniczka ma 182 cm wzrostu i jest mocnym punktem młodzieżowej reprezentacji Polski, która w lipcu weźmie udział w Mistrzowach Świata w Czechach.

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
5
Perła ???
Klaudia | *.pl | 01.06.2012 19:41
Ola Zych i siostry Mączka to największe talenty od wielu lat w Polsce - chciały ją wszystkie Kluby. Mam nadzieję,ze pod okiem swojego "starego" Trenera nie zmarnuje tego co dała jej natura ( wzrost i lewa ręka ) a Trener da Jej szansę na grę ! Z zaciekawieniem będziemy śledzić rozwój Jej sportowej kariery - powodzenia Olu ( szkoda ,ze to jednak nie Lublin ).
Błąd
yahuu | *.pl | 01.06.2012 20:14
Ola Zych zaczynała karierę w Viktorii Świebodzice !!!!! a nie jak błądnie podają - Świebodzin ...... Nie ma takiego klubu Viktoria Świebodzin !!!!!!!!!!!!
Jaki talent ?
kosa | *.pl | 01.06.2012 23:50
Na rezerwy się nadaje, zwrotność i szybkość kiepska ale przełożenie to ma :))), nie równaj Zych do Mączek bo dzieli je przepaść - siostry mają charakter i głowę do gry, a Ola umie zrobić w okół siebie tylko zamieszanie, ale mimo wszystko życzę jej powodzenia w polskiej lidze.
Zdumiewająca historia z tym Vistalem.
Nman | *.pl | 03.06.2012 18:17
Tytuł mistrzowski miał pezynieść im wór z pieniędzmi. Stąd użycie wszystkich środków na jego zdobycie. Teraz stało się jednak inaczej i drużyna idzie w całkowitą rosypkę i wnastępnym sezonie miejmy nadzieję ,że skutecznie powalczy o pozosyanie
Jest chaos,a nie budowanie drużyny w Vistalu!
Tyfus | *.pl | 13.06.2012 00:18
Wszystko ok,ja rozumiem że budowanie nowego,mocnego składu,ale nie wiem czy trener Niewrzawa zdaje sobie sprawę,że ma niecałe 2 miesiące,aby wkomponować nowe zawodniczki do składu przed LM.Jest to naprawdę mało czasu.Odeszły Szwed,Siódmiak,Jędrzejczak,Głowińska,Własenko
,Mikszto,Lipska,przyszła Kowalczyk,Zych.Zostaję 5 miejsc w zespole,jeśli ma być taka sama liczba zawodniczek jak przed sezonem.Nazwiska,które się przewijają to Iwona Niedźwiedz,Wojtas,Kocela,siotry Mączki.To jest 5 nazwisk,ale Iwona Niedzwiedź ma ważny kontrakt w Danii,A.Kocela dopiero rozegrała jeden sezon w SPR,a powiem że raczej nie należy ona do osób,dla których pieniądze są najważniejsze,bo te w Vistalu są o wiele lepsze niż w Lublinie.Wiadomo każdego da się kupić,ale myślę że Aga nie zaryzykuję pewnej pozycji w 3 w tabeli Lublinie(na jej pozycji może grać Wojdat i Rola,ale żadna z nich raczej przy obecnej sytuacji w SPR nie ma szans wygryźć Agnieszkę ze pierwszego składu,a tak w Vistalu musiałaby rywalizować z Sulżycką,którą wygryźć z 1 składu Vistalu byłaby naprawdę trudniej niż rywalizować z Wojdat i Rolą w SPR) i pracy z najlepszą lewoskrzydłową przełomu XX/XXI wieku-Sabiną Włodek(II trener SPR).Siostry Mączki,raczej pójdą do Kielc,bo miejscowy KSS słynie z doskonałej pracy z młodzieżą.Jedyny na tą chwilę możliwy tansfer to Alina Wojtas.Alę ciągnię na Wybrzeże(przed SPR grała w AZS AWF Gdańsk),ale trzeba brać poprawkę,że jak pojawi się dobra dla Ali propozycja z Niemiec czy Danii,to ona nie będzie się zastanawiać i pójdzie zaagranicę.Szanse na ściągnięcie Ali oceniam 50/50,co do innych zawodniczek to na tak-25 proc.,na nie-75 proc.,choć osoba trenera Niewrzawy może przekonać Mączki do pójścia na Wybrzeże.Uważam,że to co robi Vistal nie ma sensu,zobaczymy po sezonie,ale lepiej zostawić trzon zespołu za wszelką cenę(Siódmiak,Szwed),a pozbyć się Duran i Kobzar.Powiem,tak Kaśka Duran obniżyła mocno loty w sezonie i uważam,że jej kariera obecnie wchodzi w okres krzywej malejącej,z sezonu na sezon będzie grać coraz gorzej.Ona ma 29 lat i obecnie mogłaby co najwyżej ciągnąć grę piątych w tabeli Kielc czy szóstego Ruchu.Niestety,ale ona nie jest jak Sabina Włodek,czym starsza tym lepsza(podejrzewam,że jakby do tej pory grała,to ona,a nie Agnieszka Kocela wychodziłaby w pierwszej siódemce).Duran należałoby się pozbyć,bo w mistrzowskim Vistalu trzeba zawodniczek na krzywej rosnącej takich jak Szwed,Kulwińska,które rokują na lepszą grę z sezonu na sezon.Sabina Kobzar jest młoda,ma 23 lata,ale to nie ta Sabina co grała w KPR Jelenia Góra i raczej szansę,że zacznie grać na poziomie wyższym niż obecnie,są niewielkie.Ma potencjał,ale może problem tkwi w psychice,niestety na to pytanie musiałaby odpowiedzieć sama Sabina.Może warto byłoby Sabinę wypożyczyć na sezon do Kielc,Elbląga czy Chorzowa,a jak tam nie wypali,to ostatecznie i definitywnie jej podziękować.Na tą chwilę,w drużynie jest chaos,a nie budowanie drużyny na nowy sezon,choć ściągnięcie Beaty Kowalczyk,to naprawdę dobry ruch działaczy Vistalu.
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens