Handballowe zeszyty - apsek
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Bielecki, Vive, PGNiG i ZPRP laureatami plebiscytu "PS"
07.01.2017 21:40 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Środowisko polskiej piłki ręcznej było mocno widoczne podczas gali 82-go Plebiscytu Przeglądu Sportowego i TVP na najlepszego sportowca Polski 2016 roku. Przedstawiciele handballowego środowiska wielokrotnie wychodzili na scenę, by odebrać nagrodę.

 

Karol Bielecki jest związany z wszystkimi wyróżnieniami dla polskiej piłki ręcznej za 2016 rok (Fot. P.Ptak / VTK Media Team)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Już początek gali przyniósł informację, że w "dziesiątce" najlepszych sportowców jest Karol Bielecki. Wtedy też zaczęło się ostateczne głosowanie kibiców. 

 

Na scenę wyszedł Bogan Wenta, który wygłosił laudację dla najlepszej drużyny roku. Została nią... piłkarska reprezentacja Polski, za dojście do ćwierćfinału ME, w którym po rzutach karnych minimalnie przegrała z Portugalią.

 

- Zdobyliście szacunek kibiców, ale jeszcze nic nie wygraliście - powiedział bez ogródek popularny "Wentyl", czym zdobył brawa publiczności i reprezentującego piłkarskie środowisko prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

 

Klubową drużyną roku została natomiast ekipa Vive Tauronu Kielce. Tytuł w pełni zasłużony, bo kieleckie "scyzoryki" dokonały w finale LM rzeczy prawie niemożliwej, wyciagając wynik z -9. Byli w piekle, znaleźli się w niebie.

 

Nagrodę w imieniu Vive odebrał Michał Jurecki, który z powodu kontuzji ręki nie uczestniczy w towarzyskim turnieju w Irun i nie pojedzie na MŚ do Francji. Mógł za to reprezentować swój klub na gali w Warszawie.

 

- Tak jak powiedział prezes Zbigniew Boniek jeden karny dzielił reprezentację od sensacji, dla nas jeden karny i jesteśmy na szczycie. To ogromne wyróżenienie dla klubu. Dziękuję przede wszystkim prezesowi Bertusowi Servaasowi, bez którego nie było by tego osiągniecia. Jest najważniejszą osobą w naszym klubie. Dziękuje wszystkim sponsorom, a przede wszystkim firmie Vive i Tauron - powiedział "Dzidziuś".

 

Tak jak powiedział prezes Zbigniew Boniek jeden karny dzielił reprezentację od sensacji, dla nas jeden karny i jesteśmy na szczycie. To ogromne wyróżenienie dla klubu.
Michał Jurecki, zawodnik VTK
Najlepszą imprezą roku zostały Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych 2016. Pod względem zainteresowania, atmosfery i jakości organizacji turniej odbywający się w Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu nie miał sobie równych.

 

Podkreślała to wielokrotnie Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF). Doceniła to także kapituła plebiscytu wraz z kibicami. Nagrodę odebrał prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki.

 

- To wyróżnienie dla wszystkich sympatyków piłki ręcznej, naszych kibiców, całej wielkiej rodziny szczypiorniaka - podkreślił sternik ZPRP, który na zakończenie zdradził, że marzy, aby finał mistrzostw świata mężczyzn w 2023 roku, kolejnej wielkiej imprezy, której gospodarzem będzie Polska, rozegrany został w Warszawie.

 

Powody do zadowolenia ma także sponsor strategiczny polskiej piłki ręcznej - firma PGNiG. Za konstruktywne wspieranie polskiego handballu przedstawiciele firmy odebrali nagrodę dla sponsora roku. Powody są dwa: konsekwencja przy budowaniu polskiej piłki ręcznej i aktywne działanie przy powstaniu zawodowej PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

 

Dziewiąte miejsce wśród najlepszych sportowców kraju zdobył Karol Bielecki, rozgrywający Vive i reprezentacji Polski. Popularny "Kola" został królem strzelców turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro, gdzie Polska zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce.

 

- Dziękuje reprezentacji Polski i mojemu klubowi Vive Tauron Kielce. Bez kolegów z parkietu nie było by tego wyróżnienia. Dziękuje sponsorom dzięki, którym nasza dyscyplina się rozwija. Dziękuje mojej żonie Oli, która w trakcie roku olimpijskiego zastępowała ojca naszej córeczce, bo to dla mnie najważniejsze - powiedział Karol Bielecki.

 

Tytuł sportowca 2016 rok w 82-gim Plebiscycie "PS" i TVP zdobyła młociarka Anita Włodarczyk za zdobycie we wspaniałym stylu mistrzostwa olimpijskiego w Rio, okraszonego rekordem świata. Zapowiedziała, że w tym roku chce pobić kolejną magiczną granicę 82 metrów.

oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens