Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Kmiecik o fatalnym poziomie sędziowania - Baum broni decyzji arbitrów
22.02.2019 12:37 Źródło: inf. własna/Górnik Zabrze/ZPRP
komentarzy 2

Bogdan Kmiecik, prezes NMC Górnika Zabrza, zabrał głos w kwestii poziomu sędziowania przez aribtrów w PGNiG Superlidze. Jego zdaniem aż 80% arbitrów robi to źle lub z poważnymi błędami.

 

Screen z ze spornej sytuacji w meczu Górnik - Wisła (Fot. PGNiG Superliga TV)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Jak pisze oficjalna strona klubu - ostatnie spotkanie NMC Górnika Zabrze z Orlenem Wisłą Płock (przegranem po rzutach kanrych przez zabrzan) było wyjątkowo emocjonujące. Niestety część z tych emocji było wynikiem dyskusyjnych decyzji sędziów Andrzeja Chrzana oraz Michała Janasa, a także delegata spotkania, Mirosława Bauma - czytamy na oficjalnej stronie Górnika.

Włodarz Tójkolorowych pogratulował "Nafciarzom" zabrał głos po przegranym meczu Górnika z Orlen Wisłą Płock.

- Sądze, że największym problemem PGNiG Superligi są sędziowie. Ich poziom pracy nie jest absolutnie na poziomie ekstraklasowym. Po błędach nikt ze Związku nigdy nie mówi, że coś było nie tak. Jeśli my rzucimy bramkę z koła i przekroczymy stopą linię, to ta bramka się nie liczy. W meczu z Wisłą było znów słabe sędziowanie. Jeden z arbitrów sędziował tak, że nie trzymało się to kupy. W dodatku jeszcze obserwator ze stolika - Pan Mirosław Baum - go bronił. Nie rozumiem tego. W ostatniej akcji był faul na Adamuszku, a to tego podwójny kozioł. Nie możemy w ten sposób z błędami roztrzygać końcówek meczów, kiedy drużyny grają na styku. To nie ma sensu - mówił rozżalony prezez Górnika, kórego drużyna przegrała dwó ostatnie spotkania i dała się wyprzedzić Orlen Wiśle Płock.

- Pracujemy ciężko w piłce ręcznej. Inwestujemy w handball. Taki poziom sędziowania to nie jest dopuszczalne. To ostatni sygnał dla związku, że coś w tej sprawie zaczęli robić - powiedział Bogdan Kmiecik.

[wideo] Górnik Zabrze TV: Kmiecik o poziomie sędziowania w PGNiG Superlidze

 

Jak dowód złego sędziowania strona Gónika Zabrze udostępniła jedną z akcji meczu Wisła - Górnik, który zakończył się remisem w regulaminowym czasie gry. W karnych lepsi byli "Nafciarze". Na decyzję arbitrów zwróciła uwagę była reprezentantka Polski Iwona Niedźwiedź, która jest ekspertem stacji nc+.

 

[wideo] PGNiG Superliga TV: podwójne kozłowanie w meczu Górnik - Wisła?

 

 

Obserwatorem tego spotkania był Mirosław Baum, który bronił swoich kolegów arbitrów z boiska. Postanowił - już jako PRZEWODNICZĄCY KOLEGIUM SĘDZIÓW ZPRP - wyjaśnić całą sytuację, powołując się na przepisy.

 

Uważam, że opinia eksperta jest błędna. Sędziowie słusznie pozwolili kontynuować grę, gdyż nie nastąpiło naruszenie przepisów gry – powiedział Mirosław Baum. - W tym przypadku zastosowano Przepis 7. Gra piłką. „Zezwala się: 7 :1 przy użyciu dłoni … – piłkę rzucać, chwytać … 7:4 piłkę w miejscu lub w biegu: a) odbić jeden raz o podłoże i ponownie chwycić w jedną lub obie dłonie” - dodał szef handballowych arbitrów, uznając, że ekspertka nc+ nie miała racji.

 

Wszystko wskazuje na to, że sędziowie uznali zagranie jako jeden kozioł, a nie zamierzone podanie. Zawodnik piłki nie odbijał, tylko podawał. I ją ponownie złapał, ale rzeczywiście tylko po JEDNYM koźle..

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
2
zakłamanie
expert | *.pl | 22.02.2019 14:41
i co to da, przecież kruk krukowi oka nie wydziobie
Błędu nie ma...
KSK | *.pl | 24.02.2019 00:00
Jeden kozioł zawsze można zrobić. Nie ważne czy ma się intencję kozłowania, podawania czy rzutu na bramkę ;) Pani ekspert zrobiła nadinterpretację. Niepotrzebna burza w szklance wody.
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens