Handballowe zeszyty - apsek
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Niesamowita historia "Orłów Wenty" - film dokumentalny (wideo)
04.03.2019 15:25 Źródło: inf. własna/TVP Sport
komentarzy 0

W styczniu 2019 roku minęło dokładnie dziesięć lat od zdobycia przez polskich piłkarzy ręcznych brązowego medalu na MŚ 2009 w Chorwacji. Po pełnym wzlotów i upadków turnieju w wykonaniu biało-czerwonych, sięgnęli oni po brązowe medale.

 

"Orły Wenty" - film dokumentalny TVP Sport o sukcesie naszych szczypiornistów na MŚ 2009 (Fot. Yt / TVP Sport)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Nasi szczypiorniści najpierw zagrali neinajlepszą rundę wstępną w Varażdninie, z której co prawda wyszli, ale z zerowym dorobkiem punktowym. W druigej rundzie grupowej w Zadarze grali jak z nut i cudem awansowali do półfinału. W fazie pucharwej musieli uznać wyższość gospodarzy turnieju - Chorwatów, ale w małym finale pokonali Duńczyków.


W imieniu dzieninkarzy TVP Sport zapraszamy na podróż do przeszłości i przeżycie raz jeszcze tego, co wydarzyło się podczas MŚ 2009 w Chorwacji i co działo się wtedy w reprezentacji Polski.


W roli przewodników trenerzy: Bogdan Wenta i Daniel Waszkiewicz, zawodnicy: Artur Siódmiak, Marcin i Krzysztof Lijewscy, Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Damian Wleklak, Bartłomiej Jaszka, Mariusz Jurasik, Patryk Kuchczyński, Bartosz i Michał Jureccy, a także lekarz kadry Maciej Nowak, kierownik drużyny Paweł Papaj i dziennikarz TVP Sport – Grzegorz Chodkowski. W programie występują także reporter TVP Sport Piotr Falkowsk i i komentator meczów Polaków - Maciej Starowicz, dziennikarz TVP 3 Kraków.

 

[wideo]: Niesamowita historia "Orłów Wenty" [film dokumentalny]

 

 

 

oceń + 2 (4 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens