plzowka_927_250
I Love Handball - Belka duza 2
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Okrągły Stół w piłce ręcznej - "czarne owce" nie zostały zaproszone
05.10.2018 13:43 Źródło: inf. własna
komentarzy 18

Związek Piłki Ręcznej w Polsce zorganizuje "Okrągły Stół" w sprawie naprawy szkolenia w polskim handballu. Działacze związkowej centrali chcą się spotkać w niedzielę 7-go paździenika w siedzibie ZPRP, jednak sami proponują listę gości. Trzech z czterech największych adwersarzy związkowej centrali nie dostało zaproszenia... - dowiedział się handball.pl
 

ZPRP organizuje Okrągły Stół w sprawie szkolenia w polskiej piłce ręcznej (Fot. handball.pl)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


ZPRP chce najwyraźniej nowego otwarcia w szkoleniu młodzieży po bardzo słabych występach polskich drużyn młodzieżowych i juniorskich na imprezach mistrzowskiej rangi.

 

Pierwszą decyzją było zwolnienie z funkcji dyrektora sportowego Jerzego Eliasza. Nowy, tymczasowy, szef szkolenia Damian Drobik chce Okrągłego Stołu, ale wszystko wskazuje na to, że na warunkach ZPRP.

Z Damianem Drobikiem chcieliśmy się skontaktować i wysłaliśmy mu pytanie o listę uczestników handballowego Okrągłego Stołu. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, to zaktualizujemy artykuł.

 

Jak dowiedział się handball.pl z ramienia ZPRP w Okrągłym Stole mają uczestniczyć: Damian Drobik, Zyfryd Kuchta, wiceprezes Henryk Szczepański oraz trenerzy kadr seniorskich Piotr Przybecki i Leszek Krowicki. Swój udział potwierdził też honorowy prezes ZPRP prof. Janusz Czerwiński. W spotkaniu wezmą udział także: Robert Majdziński, Mariusz Dobrzeniecki, Józef Kulik, Lidia Walczyk i Jerzy Ciepliński.

Głównym krytykiem szkolenia w ZPRP był właśnie Jerzy Ciepliński, który dostał zaproszenie do Warszawy i wybiera się na spotkanie z działaczami. Przyznaje jednak, że nie będzie to łatwa rozmowa.

 

- Według mnie, jeśli to ma być nowe otwarcie, to ludzie odpowiedzialni za szkolenie w ZPRP przez ostatnie lata muszą sobie znaleźć inne zajęcie. Ten system nie działał, tak jak powinien, porównując go na przykład do siatkówki, gdzie są porównywalne pieniądze przekazywane na szkolenie, a kilku młodych graczy zasiliło seniorską reprezentacje i to z jakim skutkiem! - mówi handball.pl Jerzy Ciepliński.

Jerzy Ciepliński jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Trenerów i Intruktorów Piłki Ręcznej (STiIPR).

 

- Jestem reprezentantem grupy osób, które z obawy przed ZPRP "uśpiły" nawet działalność w stowarzyszeniu. Tak po prostu być nie może! - grzmi Jerzy Ciepliński.

 

Musimy współpracować wszyscy dla dobra piłki ręcznej, bo jak będzie solidne szkolenie, to będą też wyniki w każdej grupie młodzieżowej. Od najmłodszych roczników do seniorskiej piłki ręcznej.
Jerzy Cieplinski, prezes STiIPR
- Musimy współpracować wszyscy dla dobra piłki ręcznej, bo jak będzie solidne szkolenie, to będą też wyniki w każdej grupie młodzieżowej. Od najmłodszych roczników do seniorskiej piłki ręcznej. I trenerzy czy intruktorzy muszą mieć w tym szkoleniu najważniejszy głos. Inaczej nie widzę tego! - zaznacza stanowczo były trener żeńskiej kadry Polski.

Niestety Związek zapomniał o pozostałych adwersarzach. O spotkaniu nic nie wiedział Krzysztof Kotwicki, który formułował zastrzeżenia do systemu szkolenia trenerów, a szkolenie... szkoleniowców ma bardzo duży wpływ na późniejszą pracę z młodzieżą.

 

- Dowiedziałem się od Was, że ZPRP organizuje takie spotkanie. Ja jestem w konflikcie prawnym ze związkiem o licencje dla trenerów i niestety chyba jestem uznany za wroga lub "czarną owcę", skoro nie dostałem zaproszenia. Mam w tamacie szkolenia naprawdę dużo do powiedzenia - powiedział nam Krzysztof Kotwicki. Deklaruje, że gdyby dostał zaproszenie, to pojawiłby się na takim spotkaniu.

O spotkaniu wiedział Marek Panas, znany krytyk związkowej centrali. Na spotkanie się nie wybiera, bo... też nie dostał zaproszenia.

 

- Okrągły Stół ma to do siebie, że tak jak w 1989 roku - oczywiście w innej skali i tematyce - zbiera się strona rządząca i opozycja. Najpierw ustalają i negocjują warunki spotkania. Niestety ja chyba jestem w związku persona non grata, bo napisałem kilka krytycznych tekstów w mediach. Okrągły Stół musi być transparentny, w obecności także mediów i dziennikarzy, którzy piszą o piłce ręcznej. Wtedy to ma jedynie sens. Wszystkim nam zależy na piłce ręcznej i chyba nikt nie ma tu nic do ukrycia. Także ZPRP - mówi handball.pl Marek Panas.

Przy handballowym Okrągłym Stole zabrakło miejsca dla Roberta Raczkowskiego, byłego prezesa Orlen Wisły Płock, a obecnie działacza KPR-u Legionowo.

 

- Oczywiście przyjechałbym na takie spotkanie, bo na sercu leży mi dobro piłki recznej. Na takim spotkaniu musi być jedak całe spektrum opozycji, a nie ludzie wybierani przez ZPRP. Idea Okrągłego Stołu jest zupełnie inna, a że piłka ręczna go potrzebuje, to niezbity fakt. Patrząc na wyniki naszych reprezentacji na imprezach mistrzowskiej rangi, system szkolenia czy medialność np. żeńskiej piłki ręcznej w wydaniu ligowym, jest nad czym ciężko pracować - mówi bez ogródek Robert Raczkowski, wyraźnie zaskoczony inicjatywą ZPRP.

Na Okrągły Stół nie dostała też zaproszenia redakcja handball.pl, a w imię transparentności i nowego otwarcia warto byłoby opisać ważne dla szkolenia piłki ręcznej spotkanie. Może warto je zorganizować w szerszym gronie ze wszystkimi stronami, by nowe otwarcie było rzeczywiście nowym otwarciem...

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 3 (3 głosów)
 
podziel się artykułem
18
po co Panas
joola | *.pl | 05.10.2018 16:33
tego krzykacza zamknać w drewutni i tyle.
Okrągły stolik ??????
weteran piłki ręcznej | *.pl | 05.10.2018 16:39
Elity trwania ZPRP udają , że troszczą się o stan polskiej piłki ręcznej i zwołują okrągły stół nie zapraszając opozycjonistów. Jaki to okrągły stół i o czym w takiej sytuacji rozmawiać ? Chyba o tym, że to nie sztab szkoleniowy jest odpowiedzialny za wyniki tylko mierni zawodnicy. Sztab i Zarząd to wspaniali ludzie ze wspaniałymi programami , tylko w terenie nie ma kto tych planów realizować . Do czego może dążyć zapraszający , skoro nie ma odwagi skonfrontować się z ludźmi którzy więcej niż pół życia poświęcili piłce ręcznej i mają własna ocenę sytuacji. Czy nie warto ich wysłuchać . Wam , szanowny sztabie szkoleniowy ZPRP i Rado Trenerów to się zdaje że wiecie wszystko a ja wiem i nie zdaje mi się że nie wiem, że nie wiecie. Jak się coś wymyśla to warto pomyśleć . Warto posłuchać innych, a szczególnie tych którzy mają odmienne zdanie. I prośba do Pana Cieplińskiego. Nigdy nie sprzeczaj się Pan z dyletantami, bo sprowadzą Pana do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem. Tylko merytoryczna rozmowa , żadnej pokory i uległości. Jeżeli z trudem przychodzi samodzielne myślenie, warto skorzystać z cudzych doświadczeń . Przykład dobrej roboty daje Polski Związek Siatkówki.
Ciepły nie daj się nabrać
bert | *.pl | 05.10.2018 17:44
Cieply stary lisie dałeś się nabrać na Okrągły Stół, który okragły jest tylko z nazwy. Ludzie, którzy do parteru sprowadzili polski handball w ramach szkolenia wykorzystają Twoje ewentualne dobre pomysły, a Ty nadal w Gdańsku się ostaniesz... Niejeden już próbował. Bez gruntownego wietrzenia w ZPRP nic tam się nie zmieni...
dotyczy Panasa
Prezes Herubin | *.pl | 05.10.2018 17:47
jaki obowiązek ma ZPRP zaproszać medialnego krzykacza Marka Panasa, który od wielu lat nie szkoli dzieci czy młodzieży ani nie prowadzi zespołów jakichkolwiek. Facet prowadzi pensjonat na Kaszubach i m... decydować o szkoleniu piłki ręcznej w Polsce. Panowie dziennikarze opanujcie się z pisaniem tych idiotyzmów...
Kotwica powinien być - bez dwóch zdań
gerta | *.pl | 05.10.2018 17:50
Krzysztof Kotwicki rozpoczął słuszną wojnę z ZPRP zakończoną dymisją niejakiego Eliasza. Powinien się tam pojawić jako strona, bo facet nie jest teoretykiem ale praktykiem z wieloletnim stażem, popartym sukcesami. To nie jest chyba okrągły stół, ale pilotażowe spotkanie z kilkoma osobami...
to nie żaden okragły stół
gertruda | *.pl | 05.10.2018 20:06
tylko robocze spotkanie jak ugasić pożar szkoleniowy. trzeba zrobić solidny system, ale nikto nie wie jakk
Okrągły stół
yes | *.pl | 05.10.2018 20:57
Kto będzie reprezentował stronę związkową,a kto będzie wśród zaproszonych gości?
stół
Mieczysław Robaczewski | *.pl | 06.10.2018 03:03
Ludzie ale o czym Wy piszecie? Jakie naprawianie piłki ręcznej? Kto ma naprawiać? Ci, którzy najwięcej krzyczą pchają sie do koryta bo wiedzą, że z ZPRP płynie mleczna droga. Dobrze, że będzie Szczepański bo każdy może zapytać ile mieszkań w Sopocie kupił za premię z Euro 2016 i ile dokupi za premie z ostatnich MŚ Juniorek. Jakby ta kasa co dostał Szczepański za te premie została zainwestowana w szkolenie dzieci na poziomie 1-2-3 klasy Szkoły Podstawowej to za chwilę byśmy mieli kilka tysięcy dzieci więcej w piramidzie szkolenia. A tak kręcimy się wokół 20 tys od kilku długich lat. Pieniądze są w ZPRP tylko pożerają je Dyrektorzy!! na szkolenie DZIECI są ochłapy. Graj w ręczną jest o kant d..y potłuc bo to tylko wskazania loteryjne i przede wszystkim mega mały zakres. Nawiązując natomiast ręczną do siatkówki to tylko idioci mogą twierdzić, że finansowanie jest podobne: jeszcze kilka lat temu jak startował program Gimnazjalnych Ośrodków Piłki Ręcznej to siatkówka na swoje SOS-y dostawała 20 milionów a ręczna 500 tys. Dopiero jak przyszedł Eliasz finansowanie skoczyło do 4 a następnie 6 milionów. Ale mimo to były to kwoty bez porównania do siatkówki.Malkontenci poczytajcie trochę, bo te wszystkie dane są na stronie www.msit.gov.pl bo to są środki nasze czyli publiczne. Nie dziwię się Ciapie, bo on kompa już nie ogarnia ale czytelnicy tego portalu a tym bardziej redaktorzy powinni. W temacie autorytetów gdy Was czytam o Krowickim, który był dobry trenerem bramkarzy, to się zgadza (nawet w Kwidzynie go mega chwalą jak był drugi) to trener, który był zawsze drugi (niczym Adaś Miałczyński) i to jest Autorytet w kwestii budowania strategii Piłki Ręcznej?? do tego trzeba mieć pomysł i zmysł a nie tylko super rymy. Ostatni autorytet to jest przebój niczym Miłośc w Zakopanem... Facet, którego nie toleruje nikt z jego współgraczy w Wybrzeżu i Kadrze Polski. Fakt, że Wybitny Gracz ale INDYWIDUALISATA. Koleś nie nadający się do gier zespołowych. Dlatego nikt, go nie zaprasza, z nikim z kadry czy zespołu ligowego się nie spotyka...smutne to po takiej Karierze ale prawdziwe bo na każdym froncie Panas okazał się zwykłym ciulem... ale tu mieni się za fachowca... Powodzenia!!!
stół
jerry | *.pl | 06.10.2018 08:38
Panie Marku!Bardzo proszę nie wdawać się w polemikę zwłaszcza z nijakim Mieczysławem Robaczewskim.Za tego "ciula" to może mu Pan zacytować tekst Juliana Tuwima: Próżnoś repliki się spodziewał, nie dam ci prztyczka ani klapsa, nie powiem nawet "pies cię *** to mezalians byłby dla psa.
CZARNE OWCE
OWIEC | *.pl | 06.10.2018 10:49
Tak to przeczytałem i się śmieję z tych czarnych owiec. Zastanawiam się z jakiego "klucza" miałby być zaproszony Raczkowski czy Panas? Jakimi sukcesami w szkoleniu moga poszczycic się ci "kowboje handballa? Ehhh - co tu sie wypisuje...dyletanctwo. Jak nie rozmawia się z ludzmi to źle, a jak się chce rozmawiać to też źle. Ja bym zapytał tuzy szkoleniowe jak Czerwiński czy Kuchta co oni w ZPRP robią? Boże jedyny - ksiązki pisać i dać już sobie spokój. Blokują tylko młodych i ambitnych - nic nie wnoszą tylko pewnie kasują i maskują. To sa prawdziwe "czarne owce".
Pozdrawiam ekspertów od wszystkiego
Ciapa | *.pl | 06.10.2018 12:26
Cześć, tu Ciapa. Ogłaszam wszem i wobec- ogarniam kompa.
Lista gości!
Kuba | *.pl | 06.10.2018 12:30
Przepraszam bardzo, ale co to za ludzie mają niby naprawiać piłkę ręczną??? 1. Drobik??? kim on do cholery jest? pionek Szczepańskiego i Sojkina, może sie tylko pochwalić jak zostal załapany za doping 2. Krowicki??? co on k...a osiągnął? kadra go nienawidzi, pokłucił zawodniczki i rozwalił sztab 3. Szczepański??? od 4 lat rządzi szkoleniem, bo NIKT nie może w ZPRP podjąć decyzji bez Szczepańskiego 4. Czerwiński i Kuchta to już czas na emeryture BRAWO! naprawde brawo! Czy ktoś też zwrócił uwage na to że ZPRP robi 100 lecie piłki ręcznej na 1600 osób w teatrze wielkim, tak się właśnie martwią o szkolenie, wydając kase na wielką gale!
"Czarna owca"
Krzysztof Kotwicki | *.pl | 06.10.2018 15:41
W kwestii wyjaśnienia, nazywam się Kotwicki, a nie Krowicki. Leszek to mój dobry kolega i notabene zaprosił mnie do współpracy przy kadrze kobiet, wyraziłem zgodę. Niestety jednak, gdy podał moje nazwisko w sztabie szkoleniowym dowiedział się że z tym.....związek nie będzie współpracował. W odpowiedzi Adasiowi Miałczyńskiemu (czytaj Mieczysław Robaczewski, który jest kolejnym trollem, który wstydzi się swojego nazwiska) informuję że jako pierwszy trener wprowadziłem do pierwszej ligi zespoły Spójni Gdańsk i Sokoła Kościerzyna, zdobyłem Mistrzostwo Polski Juniorek z AKS Gdynia i wprowadziłem potem ten zespół do ekstraklasy, z zespołem MMTS Kwidzyn zająłem 4 m-ce w pierwszym sezonie i brąz w kolejnym, pomimo wielu zmian kadrowych. Pomysł i zmysł więc nie jest mi obcy i jestem zaszczycony że anonimowemu twórcy wirtualnej zadymy podobają się moje super rymy. Dodam na koniec że moje działanie wobec związku ma na celu jedynie wyegzekwowanie szacunku do zawodu trenera i docenienie pracy wielu doświadczonych trenerów, którzy zostali potraktowani jak "śmiecie", przez "dyzmę" piłki ręcznej i pośrednio przez związek. W związku z powyższym bez poważniejszych zmian w strukturach związku, nie mają sensu żadne "okrągłe stoły" i inne "pozoracje pola walki" mówiąc językiem wojskowym. Ps. Nie uważam się za "autorytet", bo zawsze uważałem że potrzebny jest dystans do siebie i odrobina pokory w zawodzie trenera. Ze sportowym pozdrowieniem
owce
Mieczysław Robaczewski | *.pl | 06.10.2018 22:53
Podpisałem się imieniem i nazwiskiem, którego nie muszę się wstydzić.
obiektywny | *.pl | 07.10.2018 06:33
"Krowicki??? co on k...a osiągnął? kadra go nienawidzi, pokłucił zawodniczki i rozwalił sztab" W lidze niemieckiej i w pucharach, kolego, zdobył wszystkie możliwe trofea z wyjątkiem Ligi Mistrzyń. A jeśli to prawda, że kadra go nienawidzi, to dziwne, że przez 2 lata, odkąd jest selekcjonerem, żadna z kluczowych zawodniczek jakoś publicznie nie ogłosiła, że nie chce grać w reprezentacji.
Stół z powyłamywanym i nogami
KISS | *.pl | 08.10.2018 18:36
Mój mózg odrzuca pisanie na forach. Trudno. Jeszcze raz. Okrągły stół. Dajmy spokój. Prowadził Profesor, niedługo 82 lata (sto lat, sto lat), honorowy prezes. Prezes d/s szkolenia, Zyga, 74 lata tylko kiwał głową. Zgoda, kiepsko, ale mam nowy program - mówił (czytano ze sposobu kiwania głową). O Drobiku, trudno wspomnieć, bo to pan-nikt. Taki był też na boisku. Oto reprezentacja ZPRP. O czym z nimi gadać? O d...e Maryni co najwyżej. Po drugiej "stronie" (niby, bo przy okrągłym stole nie ma stron, brzegów itd) tylko trener Ciepliński. Żadnej rozmowy nie było. Bo o czym? Może o wynikach kontroli NIK-u, może kto najwięcej chapnął z 7,5 mln na szkolne ośrodki. Przecież nikogo w związku nie boli, że w Vive i Płocku grają sami cudzoziemcy. Tego zła nie rozumie albo nie chce pojąć nikt z Puławskiej. Zresztą wy "dyskutanci" też nie pojmujecie wagi zagadnienia "stranierich". Pan Robaczewski rzuca ciekawe spostrzeżenia a tu nagle *** coś tak głupiego, że aż strach. Według niego w grach zespołowych nie ma miejsca dla indywidualistów. A Messi, a Ronaldo, a Balić, a Klempel.... Kuba z kolei chce nas "pokłucić" chyba pokłuć Kubo, z "Krową". Daj spokój. Jeśli zespół kłóci się z trenerem, to dobrze. Spójrz na Belga z sita i nie pisz głupot. Wy, "dyskutanci", piszecie o wszystkim, tylko nie o stole, czyli kłopotach ręcznej. No bo jak "pokłucić się" ze stołem z powyłamywanymi nogami? Lepiej pluć na Kotwickiego, Cieplińskiego, Panasa i innych. To żadna sztuka.
okrągły stół
yes | *.pl | 09.10.2018 07:44
Srodowisko piłki ręcznej czeka na ustalenia okrągłego stołu.
Stół megalomanów
Realista | *.pl | 11.10.2018 17:02
Panowie proszę zobaczyć kto bierze udział w tych dysputach.W większości ludzie o wybujałym ego.Średnia wieku fachowców około 70lat i każdy uważa sie wręcz za profesora łącznie z profesorem jeżeli chodzi o ich zasługi dla piłki ręcznej.Zamiast dopuścić do dyskusji i do działania młodych sami gotują się w swoim tyglu.Co do megalomani p.Kotwickiego do dochodzi ona już do absurdu.Jako kwidzynianin przypomnę jak był traktowany w Kwidzynie.Gdyby nie drugi fachowiec p.Majdziński to jego pobyt w Kwidzynie skończyłby o wiele wcześniej.Przy poziomie ligi w tamtym okresie i przy posiadaniu takiej grupy zawodników powinien spróbować walczyć o tytuł MP.Dlatego panowie dajcie sobie spokój i zacznijcie wychowywać wnuki a wasza obecność na meczach piłki ręcznej to trybuny i oglądanie meczy.
MP Kalisz 2019
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens