I Love Handball - Belka duza 2
Belka - przyjaciel recznej
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Panas do delegatów na zjazd ZPRP - "tchnąć nowe życie w polski handball"
29.06.2018 16:33 Źródło: inf. własna
komentarzy 17

Marek Panas, były reprezentant kadry Polski  w emocjonalnym liście do delegatów ZRPP pisze o zbliżającym się zjeździe sprawozdawczym handballowego związku sportowego. Zdaniem byłego kapitana reprezentacji i znakomitego gracza Bundesligi, który dla wielu mediów jest handballowym ekspertem, delegaci powinni pokazać działaczom ZPRP żółtą kartkę i... nie udzielić im absolutorium.
  

Marek Panas napisał list otwarty do delegatów na zjazd ZPRP (Fot. arch. prywatne)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Marek Panas od wielu lat znajduje się w opozycji do ZPRP. Poniższy list też jest w tym tonie. Zdaniem Panasa związkowa centrala nie wykorzystuje sportowego potencjału dyscypliny, która  znalazła się obecnie w sportowym dołku jeśli chodzi o reprezentacje - zarówno te seniorskie, a przede wszystkim młodzieżowe.


Poniżej publikujemy list Marka Panasa do delegatów ZPRP:


Jutro odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Delegatów ZPRP, czyli "dwór królewski” wezwie swoich podwładnych na ucztę (będzie All Inclusive - czyli jadło, trunki, zwrot kosztów podróży, diety i sympatyczna atmosfera zapewniona). 

 

Po wysłuchaniu sprawozdania komisji rewizyjnej, władze oczekują w zamian udzielenia przez delegatów absolutorium dla Zarządu ZPRP.


Absolutorium za:


- 17 miejsce na świecie dla reprezentacji kobiet i mężczyzn
 

- od wielu lat reprezentacje młodzieżowe przegrywają rywalizację międzynarodową
 

- system szkolenia leży  na deskach;
 

- administracja ZPRP nadal liczy ok. 50 osób
 

- sprawa licencji (Kotwicki vs ZPRP) i bardzo prawdopodobne odszkodowania dla pokrzywdzonych trenerów
 

"Pozytyw" jest taki, że jako jedyny kraj na świecie jesteśmy w posiadaniu dwóch pucharów Prezydenta IHF.
 

Udzielając absolutorium,  ponosicie Panowie za ten stan rzeczy pełną odpowiedzialność i dołączacie do zacnego grona grabarzy piłki ręcznej.
 

Niektórzy mówią, że sny się sprawdzają, więc opowiem o moim śnie. Śniło mi się, że na tym spotkaniu grupa odwaznych działaczy, która, podobnie jak i ja i wielu innych, ma tego wszystkiego dość. Wystąpiła z wnioskiem formalnym o utajnienie głosowania nad absolutorium.

 

Wniosek przegłosowano i w rezultacie zarząd ZPRP nie otrzymał absolutorium. Byłoby to poważane ostrzeżenie dla tych wszystkich, którzy doprowadzili naszą dyscyplinę do sportowej katastrofy.

 

Na koniec zadam otwarte pytanie do rzecznika ZPRP. Co było powodem usunięcia p. Trojana z zarządu ZPRP i dlaczego pozostał na stanowisku Przewodniczącego Kolegium Ligi?
 

Macie Państwo do wyboru "zostawić tak jak było wcześniej" lub tchnąć w tą piękną dyscyplinę trochę nowego życia.
 

Życzę owocnych obrad, a przede wszystkim odwagi.
 

Marek Panas

były kapitan kadry i reprezentant Polski w piłce ręcznej

Koszulka box 2 300 nad newsletter
TAGI: zprp  marek panas  
oceń + 13 (13 głosów)
 
podziel się artykułem
17
Pisma na Walne.
weteran piłki ręcznej | *.pl | 29.06.2018 19:25
Szanowni Delegaci. Zgadzam się w całości z oceną sytuacji w Polskiej piłce ręcznej opisana przez Panów Panas i Cieplińskiego. Tak źle nie było od wielu lat , a od wielu lat związkiem rządzą ci sami ludzie. Skąd oni pochodzą . Ano z Waszego wyboru. Komu więc dano władzę od tego należy wymagać. Nie tylko poprawnego bilansowania się finansów bo to jest podstawowa sprawa ale przede wszystkim wyników sportowych bo one są istotą sportu. Nieprawdą jest ,że kto jest wyżej usytuowany wie lepiej. Nie dajcie się zwieźć wytrawnym związkowym ekspertom którzy potrafią umiejętnie zasłaniać niepowodzenia a nawet przedstawić je jako sukces. Obecnie nie ma osób nietykalnych. Nie bądźcie jak te owce i barany, myślcie samodzielnie, oceniajcie zgodnie z Waszym sumieniem, odważnie wyrażajcie swoje opinie. . Kto idzie do przodu rozwija się , kto stoi w miejscu cofa się. Takie cofanie się naszej ulubionej dyscypliny obserwujemy po rządami obecnych władz związku od kilku lat. Członkowie Zarządu- wycofać się to nie dyshonor to roztropność. No chyba że wyznajecie maksymę "po nas to choćby potop". Owocnych obrad.
Pan Trojan musi odejść!
Pan Leszek | *.pl | 29.06.2018 20:23
Jak to jest, że po dekomunizacji przez ministra Witolda Bańkę, pan Trojan musiał odejść z zarządu związku, a w komisji ligi zasiada nadal??? Kiedy w końcu ktoś zrozumie, że takie osoby nie powinny tam być tylko przez zasiedzenie...mam nadzieję, że w końcu ktoś pomyśli o młodzieży i rozwoju tego wspaniałego sportu
Prezes | *.pl | 30.06.2018 08:59
Myślę, że odważnych trochę by się znalazło, ale! Jest Ich jednak na tyle mało, że raczej po przeliczeniu kto za, a kto przeciwko, nie będą chcieli cokolwiek w tym temacie robić. Może padną głosy krytyki, bo muszą paść, ale raczej na tym się skończy. Nadszedł ponownie czas kiedy na poziomie reprezentacji nic nie znaczymy. Dlatego uderzenie w stół powinien rozpocząć główny sponsor czyli PGNiG.
Zenek
Zenek | *.pl | 30.06.2018 18:30
Jest! Przemówił ! Dyżurny ekspert Handball.pl
Zjazd
Marcin | *.pl | 30.06.2018 18:53
Już po, wszystko dobrze, bizancjum kwitnie. Nowa gwiazda Drobik dopingowiec się rozwija, obchody 100 lecia będa wyjatkowe a i uczta zacna. Panie Panas, jest ponad 50 pracowników na Puławskiej tylko kogo tu zwolnic? Dzieci przyjaciół prezess czy może synowom Listkiewicza? A może tych wszystkich emerytów co już powinni w domach siedzieć? Czy ktoś zatwierdzajac sprawozdanie finansowe chociaż przeczytał co zatwierdza? Koszt utrzymania biura? To ze najbliższa otoczka prezesa ma umowe o prace plus kilka umów na zlecenie??? Szkolenie to nie najwiekszy problem tego wszystkiego. Ile kosztuja podróże Pana Sojkina z zawodnikami???
Zenek
Zenek | *.pl | 30.06.2018 20:20
Czy dyżurny ekspert handball.pl nie grał czasami w milicyjnej gwardii? Wtedy nie przeszkadzało? ! Hipokryzja Panie Marku. Przykre to....
Zenek
Kisiorek | *.pl | 30.06.2018 23:17
Czy cię zupełnie porąbało? Wiesz ilu polskich medalistów występowało w klubach gwardyjskich? I co? Rozstrzelać? Jedni brali pieniądze w milicyjnych, inni w wojskowych(Jaruzelskich), wreszcie w kopalnianych (Gierkowych) A pan prezesik Kraśnicki? PZPR, pupilek poznańskiej baronowej partyjnej. No daj spokój.
RATUNKU
Anka | *.pl | 01.07.2018 12:38
Minister nie reaguje bo Prezes mu pomaga w MKOL, ZPRP robi co chce, rządzi Szepański i jego przydupasy każdy na paru umowach o prace!! co na to NIK? CBŚ? to są państwowe pieniądze! Panas nie zawsze ma racje ale tutaj akurat się zgadzam, potrzebna kontrola i zmiany!
do Zenka
kibic | *.pl | 01.07.2018 20:03
Takimi wpisami kompromitujesz się. Czy nie odróżniasz sportowca grającego w jednym ze branżowych klubów ( w czasach Panasa tylko takie były) od pracowników etatowych UB.
Panas
yes | *.pl | 02.07.2018 13:49
gra półsłówek:zupa z denka-dupa z Zenka.
MOj list otwarty do uczestników Walnego zgromadzenia który nie został niestety odczytany???
Kotwicki Krzysztof | *.pl | 03.07.2018 21:29
Zwracam się prośbą do Przewodniczącego walnego Zgromadzenia ZPRP o odczytanie mojego listu otwartego; Witam! Nazywam się Krzysztof Kotwicki i chciałbym przekazać Państwu informację dotyczącą mojej polemiki ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce w kwestii licencji trenerskich wydawanych na podstawie regulaminu stworzonego jednoosobowo bez konsultacji z kimkolwiek przez pana Jerzego Eliasza. Ponieważ nikt ze związku nie chciał ze mną rozmawiać osobiście na ten temat i powyższa sprawa nie przeszła procedury odwoławczej zgodnie ze statutem ZPRP, na co zwrócił uwagę sąd pierwszej instancji, zmuszony byłem skierować sprawę do sądu. Sprawa toczy się już 4 lata i ostatni wyrok sądu odrzucając moje powództwo nieprawomocnym wyrokiem od którego się odwołałem i sprawa jest nadal w toku, stwierdził jednak w uzasadnieniu że regulamin na podstawie którego wydawane są licencje jest niezgodny z prawem i statutem ZPRP. Zatwierdzić go powinno Walne zgromadzenie związku, a nie Zarząd jak to miało miejsce. Ponieważ Pan Eliasz twierdzi wbrew uzasadnieniu sądowemu że jest to zgodne ze statutem Związku, zadać należy pytanie, w jakim celu regulamin powyższy będzie zatwierdzany przez Walne zgromadzenie ZPRP w dniu dzisiejszym? Czyli zgodnie z uzasadnieniem wydanym przez sąd. Jeżeli w sądzie apelacyjnym okaże się że uzasadnienie sądu będzie właściwe to będzie znaczyło że wszystkie licencje wydane przed zatwierdzeniem regulaminu w dniu dzisiejszym będą nieważne i będzie się to wiązało z konsekwencjami finansowymi dla Związku. Trenerzy którzy opłacili kursy licencyjne organizowane przez Związek będą mogli zażądać zwrotu kosztów tych kursów. Ponieważ ja też opłaciłem udział w tym kursie, zwróciłem się już do Związku o zwrot kosztów. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi w tej sprawie. Z tego co się orientowałem, to wielu trenerów ma zamiar uczynić to samo. Reasumując, dzisiejsze zatwierdzenie regulaminu wydawania licencji trenerskich stworzonego jednoosobowo bez jakichkolwiek konsultacji przez Pana Jerzego Eliasza, przez Walne zgromadzenie będzie potwierdzeniem słuszności uzasadnienia wyroku wydanego przez sąd. Będzie to oznaczało że powyższy regulamin zatwierdzony tylko przez Zarząd, jest niezgodny z prawem i statutem ZPRP. W związku z powyższym zwracam się również z wnioskiem o przyznanie mi licencji upoważniającej do prowadzenia zespołów ligowych na zasadach obowiązujących przed wejściem w życie powyższego regulaminu. Ze sportowym pozdrowieniem Krzysztof Kotwicki
yes | *.pl | 04.07.2018 07:41
Krzysiu!To jest kopanie się z koniem.Tam na Puławskiej jest twierdza,w której okopało się ok.50 jej obrońców.Bronią swoich posadek a nie interesu tej dyscypliny.Wraz z wzrostem zatrudnienia i rozbudową struktur spada poziom sportowy ligi i reprezentacji narodowych.Znamienny jest tu fakt,że wielki nacisk kładzie się na rozwój piłki ręcznej plażowej.Jest to dowód,że polska piłka ręczna zmierza faktycznie do piachu.
realia
komunista | *.pl | 05.07.2018 11:39
Zenek ,DUPKU wielu zawodników którzy zdobyli medale olimpijskie należało do tzw.klubów" gwardyjskich",ale tylko dlatego gdyż były lepsze pobory. Wielu było ślusarzami,górnikami,ale do pracy nie chodzili ,ponieważ trenowało się 2-3 razy dziennie. Za komuny sportu "zawodowego" nie było i nie mogło być. Pomyśl gościu zanim napiszesz głupstwa i będziesz obrażał ludzi, którzy to robili dla Polski , bo póżniej przyszła Solidarność i wyrzucono ich na zbity łeb z pracy.
UB a SB
BERT | *.pl | 08.07.2018 11:57
proszę nie mylić UB z SB. W UB zabijali, znęcali się i kazali siadać na odwróconym taborecie, bili nahajkami, a w SB tylko bili, łamali palce... i nie dawali paszportu, chyba że w jedną stronę. To znacząca różnica... Aczkolwiek na odcinku lubelskim, gdzie był KUL i wykładał JPII to byli sami zaprawieni i zaufanie TOWARZYSZE...
Marek Góralczyk
jerry | *.pl | 11.07.2018 10:09
Kto to jest? jaką funkcję pełni w ZPRP. Z tego co wiadomo to od wielu lat specjalizuje się w turystyce miedzynarodowej za społeczne pieniądze. w wolnych chwilach lgnie do żeńskiej piłki plażowej i nto rozumiem zdrowy chłop, piękne dziewczyny. fajne życie.
Panas...
Romek | *.pl | 12.07.2018 15:51
niestety jako trener i działacz Panas nic nie osiągnął. Jest klasycznym polskim pieniaczem. Dać mu narzędzia do ręki, to się sam pokaleczy, nie sztuka krytykować, sztuka coś samemu zrobić jako trener / działacz. Tego Panas jednak mimo już zaawansowanego wieku nie ma w swoim życiorysie. Grajkiem był nieprzeciętnym, ale na tym się zatrzymał. A teraz pozostaje WYCIE na handball.pl, szkoda, że redaktorzy tej strony tego nie widzą.
Tzw gwiazdy z Kielc
Fan Piłki z Gd | *.pl | 01.11.2018 09:17
Jak to jest, że za czasów Dujszebajewa grało 7-8 zawodników z Kielc w kadrze, a gdy przyszedł Przybecki żaden. Mam propozycję dla tzw. gwiazd z Vive Kielce. Może tak jak kandydat na prezydenta Kielc uzyskacie obywatelstwo niemieckie. Zagrał 50 meczów dla Niemiec, a teraz jest patriotą z krwi i kości. A jak Orzełek jest dla was za biedny, to Kuwejt czeka z kasą.
MP Kalisz 2019
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens