I Love Handball - Belka duza 2
Belka - przyjaciel recznej
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Pół miliarda euro na handball - rekordowy kontrakt w piłce ręcznej!
29.05.2018 12:41 Źródło: inf. własna/EHF
komentarzy 2

Czy europejska piłka ręczna zostanie doinwestowana? Wszystko wskazuje na to, że tak będzie! I to już za dwa lata. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) podpisała kontrakt na sprzedaż praw sportowych w TV i internecie na oszałamiającą-  jak na naszą dyscyplinę sportu -  kwotę. Wartość umowy waha się między 500 a 600 milionów euro w ciągu 10-ciu lat. Co ciekawe jednym z sygnatariuszy umowy jest... polski działacz piłki ręcznej.
 

Wśród sygnatariuszy rekordowego kontraktu EHF także polski działacz - Jerzy Eliasz (stoi drugi z prawej) (Fot. EHF Media)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Kontrakt będzie obowiązywał od 2020 do 2030 roku między EHF-em a firmą Infront oraz globalnym dostarczycielem mediów sportowych w wersji digital - Perform Group, która jeden z ważniejszych oddziałów (informatycznych) ma w... Polsce.

EHF chce dostarczać produkt sportowy najwyższej jakości przy pomocy najlepszych graczy na rynku. Umowa zacznie obowiązywać od sezonu 2020/21 do sezonu 2029/30. Kontrakt został podpisany w czasie  turnieju Final Four EHF Ligi Mistrzów w Kolonii, a będzie dotyczył praw nie tylko Champions League, ale także innych pucharów, rozgrywek młodzieżowych oraz Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn (od 2022).

Co ciekawe jednym z uczestników rekordowej umowy EHF-u z nowymi partnerami był działacz ZPRP Jerzy Eliasz, który zasiada w Komitecie Wykonawczym EHF-u oraz jest szefem Komisji Metodycznej EHF-u.

Nowa umowa daje handballowi niesamowite możliwości. To jest ten moment, by razem zbudować jeszcze lepszy i silniejszy sportowy produkt jakim jest piłka ręczna.
Xavier O’Callaghan, przewodniczący Forum Club Handball.
- To przełomowy moment dla naszego sportu i EHF-u. Nowe partnerstwo będzie kształtować przyszłość europejskiej piłki ręcznej na poziomie klubu i drużyny narodowej, nie tylko pod względem finansowym, ale także jesli chodzi o potencjał. Przyniesie to niesamowity medialny rozwój handballu - powiedział Michael Wiederer, prezes EHF-u.

- Ta umowa to zasługa EHF Marketing, który konsekwentnie działa od 2005 roku. Dzięki wprowadzeniu jasnych standardów, rozwinięciu wysokojakościowych medialnych produktów stworzyliśmy europejski handball jako markę znaną na całym świecie. Razem z naszymi partnerami wzniesiemy handball na jeszcze wyższy poziom - powiedział David Szlezak, dyrektor zarządzający EHF Marketing.  

Zadowoleni z podpisania z gigantycznego kontraktu są także przedstawiciele czołowych klubów w Europie.

 

- Nowa umowa daje handballowi niesamowite możliwości. To jest ten moment, by razem zbudować jeszcze lepszy i silniejszy sportowy produkt jakim jest piłka ręczna - powiedział Xavier O’Callaghan, przewodniczący Forum Club Handball. 

 

[wideo] EHF TV: najładniejsze bramki turnieju F4 EHF Ligi Mistrzów!

 

 

[wideo] EHF TV: zobacz najlepszą siódemkę turnieju F4 EHF LM!

 

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
2
Ale jaja
123 | *.pl | 29.05.2018 16:56
Jeżeli to ten sam Eliasz, który zdeptal polska piłkę to przyszłość EHF widzę w czarnych kolorach.
szkolenie
instruktor | *.pl | 30.05.2018 13:42
3/4 tej sumy bierze nasz ZPRP po to by dopłacać dokształcającym się trenerom piłki ręcznej
MP Kalisz 2019
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens