MHA - belka nowa
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Pozwólcie, że Wam coś pokaże... - wzruszające pożegnanie Jichy (wideo)
22.10.2017 12:25 Źródło: inf. własna/Filip Jicha / EHF
komentarzy 0

Filip Jicha we wzruszający sposób zakończył swoją zawodniczą karierę. Wybitny piłkarz ręczny rodem z czeskiego Pilzna przyznał, że przegrał z kontuzjami, które w ostatnich latach mocno dawały mu się we znaki. Wszystko wskazuje na to, że Czech już wkrótce zajmie się pracą trenerską.

 

Filip Jicha nagrał wzruszające wideo o zakończeniu swojej zawodniczej kariery (Fot. YT)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


W wieku 35-ciu lat czeski rozgrywający powiedział dość, choć jego sukcesami na samym szczycie klubowej piłki ręcznej można by obdzielić kilkunastu znakomitych zawdników. Zdobył w klubowej piłce ręcznej naprawdę dużo...

Filip Jicha nagrał wzruszające wideo, w którym podsumował swoją zawodniczą karierę. Ze szczegółami opowiedział o tym jak w młodym wieku ruszył z Czech na podbój handbalowej Europy.

 

Na koniec podziękował zawodnikom, trenerom, działaczom, kibicom, a nawet... hejterom, vo pokazuje jak duży dystans ma do swojej osoby.

[wideo] Jicha: pozwólcie, że Wam coś pokażę...

 


Pożegnanie Jichy nie przeszło bez echa. Bardzo szybko zareagowała telefizja EHF TV, transmitująca wszystkie mecze EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, w której czeski zawodnik był jedną z kluczowych postaci, grając w nemieckim THW Kiel, a ostatnio w katalońskiej (czy jeszcze hiszpańskiej?) FC Barcelonie.

 

Całe handballowe środowisko szybko zareagowało na pożegnanie Filipa Jichy. Co z tego wynikło? Można zobaczyć na poniższym wideo. Pokłony i podziękowania popłynęły z całej handballowej Europy.

[wideo] EHF TV: Dziękujemy Ci, Filip!


 

Filip Jicha to jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych świata w ostatniej dekadzie. Jego znakomita kariera klubowa nie miała odzwierciedlenia w reprezentacji Czech, w której zabrakło zawodników takiego sportowego formatu. 

 

Kto wie, może to "trenerka" to kolejna droga sukcesów Filipa Jichy? Czas pokaże...

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens