Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Sentymentalny pomysł kaliszan - zagrają w handball jak wiek temu! (wideo)
27.07.2019 13:38 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Turniej Piłki Ręcznej Legionowej – tak brzmi oficjalna nazwa imprezy, którą zaplanowano na 10 sierpnia na boisku przy ul. Domowej (os. Szczypiorno). W akcji obejrzymy drużyny oldbojów z Kalisza i Złotoryi - pisze Życie Kalisza.

 

Kaliscy działacze chcą cofnąć się w handballowym czasie o 100 lat! (Fot. YT / IHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


- Będzie to mecz drużyn 11-osobowych jako nawiązanie do początków piłki ręcznej na ziemiach polskich i jednocześnie otwarcie następnego 100-lecia tej dyscypliny w naszym kraju – mówi współorganizator imprezy Edward Prus.

Mecz Oldboys Złotoryja – Oldboys Kalisz będzie oczywiście głównym punktem programu wydarzenia zaplanowanego na 10 sierpnia na boisku przy ul. Domowej (początek od g. 14.00).

 

W przerwie spotkania organizatorzy chcieliby podziękować osobom, które 12 lat temu reaktywowały piłkę ręczną w naszym mieście na szczeblu ligowym i w dużej mierze przyczyniły się do jej obecnej pozycji już na poziomie PGNiG Superligi. Zaprezentowane zostaną także eksponaty z Muzeum w Szczypiornie.

- Chcemy je podzielić na część folwarczną, legionową, sportową i turniejową. Będą one eksponowane w antyramach pod specjalnym namiotem  – dodaje Edward Prus.

Ważną cześcią programu będzie również przedstawienie idei odbudowy Pomnika Legionistów i prośba o współpracę w tym zakresie jak najszerszego grona osób, środowisk, instytucji i firm.

Orkiestra OSP w Dobrzecu wystąpi natomiast z koncertem pieśni legionowych. Przewidziany jest także poczęstunek dla uczestników i gości turnieju. Całość organizują Stowarzyszenie Szczypiorniak oraz Rada Osiedla Szczypiorno.

[wideo] IHF TV: zobacz handball w dawnym wydaniu!

 

 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens