Handballowe zeszyty - apsek
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Święta Wojna czy tylko już "święta" awantura? (wideo)
19.12.2016 22:57 Źródło: inf. własna/Canal+
komentarzy 13

Dantejskie sceny działy się po meczu Vive Tauron Kielce z Orlen Wisłą Płock. Jak tak dalej pójdzie Święta Wojna przerodzi się w świętą awanturę, która będzie ANTYREKLAMĄ polskiej piłki ręcznej. Piszemy to z przykrością po obejrzeniu reportażu o kulisach meczu mistrzów z wicemistrzami Polski autorstwa dziennikarzy Canal +. Niestety wideo pokazuje, że najbardziej agresywnie zachowują się prezes Bertus Servaas i trener Tałant Dujszebajew. Gotowy do "bitki" był też drugi trener "Nafciarzy" Krzysztof Kisiel.

  

Bertus Servaas w konfrontacji siłowej z Krzysztofem Kisielem (Fot. Canal + / YT)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Przypomnijmy, że w hitowym meczu PGNiG Superligi Vive Tauron Kielce pokonało po ciekawym i pełnym emocji meczu Orlen Wisłę Płock 26:23. "Najciekawsze " rzeczy działy się jednak po spotkaniu.

Na tarnowskich sędziów Andrzeja Chrzana i Michała Janasa wydzierał się bez żadnych konsekwencji Tałant Dujszebajew.

- Lijewski i Paczkowski są Polakami, a wy ich napier....cie! - krzyczał szkoleniowiec Vive. Nie wiemy co ma piernik do wiatraka, ale argumentacja narodowościowa nie ma najmnejszych podstaw. Czy można źle sędziowiać przeciwko Słoweńcowi, Czechowi, Serbowi czy zawodnikowi z innego kraju niż Polska? Nie można.

 

Sędzia nie może sugerować się żadnym paszportem zawodnika i nie wiemy dlaczego trener Vive posługuje się takimi narodowościowymi argumentami. Sport to jeden ze świętych bastionów ludzkości, w którym wszyscy - bez względu na narodowość - są równi. I tego się trzymajmy...

Dziwi nas też, że para arbitrów Andrzej Chrzan i Michał Janas stoi jak na tureckim kazaniu i nie upomni szalejącego szkoleniowca. Mamy nadzieję, że w protokole pomeczowym zostało to zaznaczone, choć na oficjalnej stronie PGNiG Superligi została opublikowana tylko jego pierwsza strona.

 

Być może sędziowie boją się zadzierać z Dujszebajewem, bo ten cieszy się pełnym poparciem prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego jako selekcjoner kadry Polski. Arbitrzy - niezależnie od okoliczności w meczu - muszą jednak te sprawy stanowczo rozdzielić. Dujszebajew jako trener Vive i Dujszebajew jako trener kadry Polski to są dwie różne funkcje.

Kontrowersyjne zachowanie Tałanta Dujszebajewa, który toczył swój "mecz" także z trenerem Wisły Piotrem Przybeckim, zauważył jako jedyny - i to oficjalnie - doświadczony arbiter międzynarodowy Mirosław Baum. Arbiter stolikowy zachował zimną głowę. Ukarał szkoleniowca Vive żółtą kartką. Po meczu do konfrotnacji z Dujszebajewem był gotowy drugi trener Wisły Krzysztof Kisiel, który wdał się w utarczkę słowną z hiszpańskim szkoleniowcem. Może warto jeszcze bardziej zdecydowanych działań, by uspokoić krewkich trenerów.

Działacze i trenerzy wstydźcie się! A najbardziej zawstydzają Was zawodnicy Waszych drużyn, którzy w tym całym szaleństwie nie stracili głowy. Za to dla nich wielkie brawa i wielki szacunek!
handball.pl
Najbardziej jednak "zabolało" nas zachowanie prezesa VTK Bertusa Servaasa, który wrócił do swoich dawnych zwyczajów. Pamiętamy, kiedy kilka lat temu w przypływie niemocy ganiał za sędziami po meczu z Zagłębiem, ale wydawało się, że te wstydliwe momenty ma już za sobą. Podkreślaliśmy to wielokrotnie i chwaliliśmy prężnego działacza z Kielc za pozytywną metamorfozę.

 

Niestety w Hali Legionów znów stało się inaczej. Na wideo widać, że Servaas wkracza nieproszony do akcji i agresywnie odpycha Krzysztofa Kisiela. Z rzutkiego biznesmena znów zamienia się w tym momencie w agresora. Nie wiemy kompletnie dlaczego to robi! (sic!).

 

Po zwycięskim meczu z Wisłą - działacz tej klasy - powinien siedzieć w swojej loży i właśnie pić otwartego chwilę wcześniej szampana Dom Pérignon od Moët et Chandon i celebrowć wygraną, a nie wdawać się z kimkolwiek w popychanie i szarpaniny! To wygląda jak wiejska zabawa z czasów PRL-u i brak tylko sztachet...

[wideo] Canal +: Kulisy świętej wojny czy świętej "bitki"


 

Nikt nie lubi przegrywać, ale przegrywać też trzeba umieć z klasą. Niestety tego wciąż musi się uczyć wybitny przecież trener Tałant Dujszebajew. Podczas niedawnego meczu z Serbią w eliminacjach zupełnie "odleciał" w emocjach, szarpiąc za koszulkę reprezentanta Polski i uderzając go "dla pobudzenia" w twarz.

[wideo] Dujszebajew szarpie zawodnikiem i uderza go w twarz
 

 

Dujszebajew wszedł w 2014 roku w ostry konflikt także ze szkleniowcem Rhein-Neckar Loewen. Na konferencji prasowej zaprezentował obsceniczne gesty seksu oralnego, które miał pokazywać do niego islandzki szkoleniowiec Gudmundur Gudmundsson. Sprawą zajęła się Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF), która ukarała Dujszebajewa grzywną 5 tys. euro. Gudmunsson i RNL oskarżyli też Dujszebajewa, że ten uderzył Islandczyka w... krocze.

Czy Dujszebajew ma inklinacje do agresji i niekontrolowanych zachowań? Mówimy odpowiedzialnie, że ma z tym problem i musi się z tym w najbliższym czasie zmierzyć. Nikomu, a szczególnie trenerowi z takim dorobkiem, nie wypada się na boisku tak zachowywać, nawet w stresujących sytuacjach...

 

Kibice "Nafciarzy" wciaż pamiętają Dujszebajewowi skandaliczną sytuację z Manolo Cadenasem. Niestety wideo z meczu z maja 2014 roku w Płocku pokazuje, że trener Vive był agresorem w konfrontacji z ówczesnym szkoleniowcem Orlen Wisły Płock - Manolo Cadenasem, który zupełnie bez przyczyny został kopnięty w krocze przez Dujszebajewa.

[wideo] Dujszebajew kopie w krocze Cadenasa

 

 

Działacze i trenerzy wstydźcie się! A najbardziej zawstydzają Was zawodnicy Waszych drużyn, którzy w tym całym szaleństwie nie stracili głowy. Za to dla nich wielkie brawa i wielki szacunek! Na wideo widzimy serdeczne przywitanie "kielczania" Mariusza Jurkiewicza z "płocczaninem" Rodrigo Corralesem czy też gratulacje składane trenerowi Wisły Piotrowi Przybeckiemu przez bramkarza Vive Sławomira Szmala. Można odnosić się do siebie z szacunkiem? Można!

Najbardziej przykre dla zdrowo myślącego kibica jest to, że Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock to dwa największe klubowe motory polskiej piłki ręcznej, ale takie skandaliczne zachowania ich najważniejszych przedstawicieli nie mogą się zdarzać. Stają się antyreklamą polskiej piłki ręcznej!

Dlaczego napisaliśmy gorzkie słowa o świętej wojnie i jej negatywnych bohaterach? Bo ich ... cenimy za to, co zrobili i robią dla handballu, ale... jak się kogoś ceni, to mówi mu się także te trudne rzeczy.

Dlaczego o Świętej Wojnie, która przerodziła się w awanturkę, piszemy dopiero teraz? Jest jeden ważny powód. Idą Święta Bożego Narodzenia. W tym czasie cichną wszelkie spory, przychodzi rodzinna i wspaniała atmosfera pełna serdeczności. Polski handball to wielka rodzina, w której ktoś się przecież może z kimś pokłócić. Tak ją postrzegamy!

 

Może warto po chwili refleksji wysłać do siebie choćby SMS z jednym magicznym słowem: PRZEPRASZAM. Ono uzdrawia wiele międzyludzkich relacji i jest uniwersalne dla wszystkich. Powinni o tym wiedzieć wszyscy, niezaleznie od narodowości. Hiszpan rodem z Kirgizji, Holender z polskim paszportem czy Polak z rodem Płocka...

P.S. Dysponujemy telefonami do wszystkich bohaterów artykułu, gdyby ktoś potrzebował pomocy...

oceń + 7 (17 głosów)
 
podziel się artykułem
13
a Panas powiedział, że odwinałby się Tałantowi
bercik | *.pl | 17.12.2016 13:28
a Panas powiedział, że odwinałby się Tałantowi
bardzo dobry "artykuł"
domi | *.pl | 17.12.2016 13:30
handball.pl to dzieciaki z płocka?
Post scriptum najlepsze
greg | *.pl | 17.12.2016 14:38
ha ha ha, już widzę, jak Serwasiątko dzwoni do Kisielika. Naiwniacy z handball.pl
Kraśnicki powinien zareagować i upomnieć Kirgiza
Józio | *.pl | 17.12.2016 15:01
Kraśnicki powinien zareagować i upomnieć Kirgiza za to co zrobił w Ergo Arenie. Tak nie można się zachowywać, a on podpisał z nim kontrakt na cztery lata. Powinno być wydane oświadczenie, że trener przeprasza zawodnika. Tymczasem ZPRP zmusił gracza, by ten udawał, że się nic nie stało... Taki Pijar mamy w handballu
brawo handball.pl
JUREKC | *.pl | 17.12.2016 15:28
jestem w Płocka i niestety gotuje się we mnie krew jak niektórych działaczy/trenerów traktuje się jak święte krowy - nikt nie może bezkarnie kogoś obrażać czy naruszać nietykalność cielesną. Mam nadzieję, że komisarz ligi puknie się w łepek i oficjalnie ukarze Dujszebajewa oraz Servaasa za te brewerie, które wyczyniali. Na oficjalnej stronie Superligi cisza w tej sprawie. Szkoda, ze prezes Gontarek też udaje, że się nic nie stało, a podobno produkuje super profesjonalną ligę. Z takimi zachowaniami głównych bohaterów to daleko ten wózek nie zajedzie...
Czekamy na reakcję komisarza i prezesa ligi
YoyoPLOCK | *.pl | 17.12.2016 16:18
Jeśli słowa o profesjonalizacji ligi są prawdziwe, to Pan gontarek i pan komisarz muszą takie harce ukrócić, bo inaczej będzie to tylko ględzenie. Emocje w meczu są potrzebne, ale tu widać złe intencje i przemotywowanie dwóch gości z Kielc. Wyrywny jak widać też jest Kisiel, a to zupełnie niepotrzebne...
Scyzoryki z Kielc długo się muszą uczyć kultury...
roposmark | *.pl | 17.12.2016 17:16
Scyzoryki z Kielc długo się muszą uczyć kultury...
brawo!
FJ | *.pl | 18.12.2016 14:48
ktoś w końcu nazwał po imieniu skandaliczne zachowania duetu Dujszebajew - Servaas. Panowie się nakręcają jak spirala... Szkoda tylko że Kisiel też udawał w pewnym momencie kogucika...
*** z handball.pl walcie się na ryj!
SCYZOR | *.pl | 18.12.2016 15:07
ile wam zapłaciły roposmarki za te wypociny?!
ciekawy artykuł
Prezes Kraśnicki | *.pl | 18.12.2016 21:27
A może by tak autor tego błyskotliwego artykułu nam się jakoś przedstawił? A może też się obawia wpływów prezesa Kraśnickiego?
Robienie taniej sensacji przez Canal+
OWP | *.pl | 19.12.2016 13:17
Canal+ juz kilka tygodni przed spotkaniem "podgrzewal" atmosfere przez wponinania stary, dobrych "swietych wojen", w ktorych "krew sie lala i trzeszczaly kosci" majac na celu oczywiscie jak najwieksza ilosc widzow/nabywcow PayPol. Niestety spotkanie nie spelnilo oczekiwan redakcji - tylko kilka brzydkich fauli (ze strony zawodnikow Wisly, ktore nie zostaly pokazane w filmiku!). Ta sytuacja pomeczowa, owszem niepotrzebna, ale material filmowy nie jest relacja bezposrednia czy chronologiczna, tylko przycietym materialem roznych sytuacji (czesciowo wycietych z kontekstu) a nawet przecietny Cutter zmontuje to czego stacja od niego oczekuje. Nastepne spotkanie zostanie rozegrane w Plocku a wiadomo, ze ploccy kibice sa bardziej podatni na tego typu "propagande" - wystarczy poczytac nafciarze.info - bo od kilku lat marza o odebraniu Vive mistrzostwa i pucharu. Moja propozycja - niech redaktorzy Canal+ przeprosza wszystkich zawodnikow, trenerow i dzialaczy obydwu druzyn za zrobienie taniej sensacji i siane niepotrzebnej nienawisci.
manipulacja Canal+
Hanys | *.pl | 19.12.2016 13:51
niestety , ale przedmówca miał racje. Tendencyjnie zmontowany materiał kompletnie nie widac na nim dlaczego hiszpański byczek Aguinagalde jest wściekły i na kogo i dlaczego zatrzymują go zawodnicy... obu druzyn. Kiepsko zmontowany materiał na który nabrali się pryszczaci redaktorzy z handball.pl. Miało być głośno, to jest... O to wszystkim chyba chodziło...
dot. Canal+...
vicky | *.pl | 19.12.2016 14:04
cokolwiek dzieje się na boisku, to nie można się tak skandalicznie zachowywać jak Servaas, Dujszebajew czy częściowo Kisiel. Wychodzi z wszystkich małe awanturnictwo, dobrze ten portal o tym napisał. Polska to nie Indie - nie ma świętych krów. Canal+ pokazał to co było, a oskarzanie o kogoś o manipulacje nie przystoi...
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens