MHA - belka
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
Wenta prezesem ZPRP? Po staremu na kongresie IHF
12.11.2017 12:19 Źródło: inf. własna/ZPRP/IHF
komentarzy 9

Wszystko wskazuje na to, że Bogdan Wenta przymierza się do fotela prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Były trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych oraz Vive Tauron Kielce, a obecnie europoseł z ramienia Platformy Obywatelskiej wybrał się do Turcji na kongres IHF w towarzystwie... obecnego prezesa Andrzeja Kraśnickiego, który nie może kandydować na kolejną kadencję...
 

Bogdan Wenta (w środku) w towarzystwie Andrzeja Kraśnickiego prezesa ZPRP (z prawej) (Fot. ZPRP)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Przypomnijmy, że popularny "Wentyl" miał chrapkę na fotel prezesa w 2012 roku. Podczas czatu internetowego dla kieleckiej gazety Echa Dnia zadeklarował, że interesuje go ta funkcja.

 

- Odpowiedź brzmi TAK. Bardzo mnie to interesuje. Mówię to dzisiaj, jako 50-ciolatek. Ale nie chciałbym, tego robić w jakimś podeszłym wieku. Jeśli prezesem jakiegoś związku jest 70-80 letni człowiek, gdzie stracił kontakt z rzeczywistością to jest to niedobre - odpowiedział na czacie "Echa Dnia" Bogdan Wenta.

Wenta po rozmowach z Andrzejem Kraśnickim, który poczuł się zaniepokojony groźnym konkurentem, jednak ustąpił. Zmienił zdanie i postanowił startować (skutecznie) do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

 

Autorytet jaki zdobył w swoim świętokrzysko - małopolskim okręgu, będąc trenerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych i Vive Tauronu Kielce oraz systematyczna praca przedwyborcza pozwoliły mu na wyjście do Parlamentu Europejskiego jako jedynemu byłemu sportowcowi z drugiej pozycji na liście.

- Po tej kadencji zgodnie z ustawą o sporcie prezes Kraśnicki nie może kandydować na tę funkcję i skoncentruje się na zachowaniu fotela prezesa PKOl. W ZPRP zostanie jednak mnóstwo osób, które nie mają szans na wybór, ale chce, by ich nowym szefem był ktoś ze środowiska, a nie ktoś przypadkowy z zewnątrz.  Stąd powrót do pomysłu pod tytułem "Bogdan Wenta nowym prezesem ZPRP". Kilka tysięcy kilometrów dalej od Polski można w spokoju dokonać ustaleń - mówi nam działacz ZPRP proszący o anonimowość.

Rzeczywiście zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy o sporcie: "Funkcję prezesa zarządu polskiego związku sportowego można pełnić nie dłużej niż przez 2 następujące po sobie kadencje". Dlatego związkowi działacze myslą intensywnie o nowym prezesie. - Wtajemniczają Bogdana w niuanse bycia związkowym działaczem - mówi nam działacz ZPRP.

Obecnie były trener reprezentacji Polski przebywa w Turcji na kongresie wyborzym IHF razem z prezesem Andrzejem Kraśnickim, który dał wyraźny sygnał kogo widziałby swoim sukcesorem w ZPRP. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Bogdan Wenta, którego kadencja jako europosła wygaśnie w czerwcu 2019 roku, a wybory na prezesa ZPRP odbędą się dokładnie rok później.

A w samej Antalyi na XXXVI kongresie IHF bez większych zmian. Kolejny raz prezesem IHF został Egipcjanin dr Hassan Moustafa. Po staremu też w Komitecie Wykonawczym. W ścisłych władzach Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej nie ma znów żadnego Polaka.

Koszulka box 4 300 nad newsletter
oceń + 4 (4 głosów)
 
podziel się artykułem
« zobacz liste opinii
Temat: 
Treść: 
Podpis: 
 
Redakcja Handball.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wapol
Nowa Erima
Polskie szczypiornistki w grudniowych ME Europy we Francji zmierzą się w grupie A z Serbią, Danią i Szwecją. Czy wyjdą z grupy i zajmą co najmniej trzecie miejsce?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens