Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Handballowy Zawrót Głowy
A A A
ZPRP wziął się za odbudowę szkolenia - konferencja w Kielcach
27.11.2018 14:49 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 5

W Kielcach spotkali się trenerzy Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej z całej Polski. Podczas kursokonferencji, w której uczestniczyło ponad 260 osób, omówiono szereg przekrojowych tematów dotyczących wielu aspektów treningu sportowego młodzieży oraz spraw organizacyjnych OSPR.
 

Konferencja odbyła się w Kielcach, gdzie na co dzień gra miejscowa ekipa Korony (Fot. ZPRP)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


- Z założenia OSPR-y mają być wsparciem dla klubów sportowych w zakresie rozwoju cech motorycznych zawodników. Dlatego w programach Projektu mało jest taktyki, a dużo pracy u podstaw – podkreśla Zygfryd Kuchta, wiceprezes ZPRP ds. szkolenia sportowego, kierownik Projektu OSPR.

W tegorocznej konferencji znalazły się ciekawe propozycje dla trenerów piłki ręcznej m.in. w zakresie szkolenia dedykowanego zawodnikom z pola i bramkarzom. Gwoździem programu był Sławomir Szmal, który przeprowadził pokazowy trening z grupą młodych bramkarzy.

Kontynuacją i rozwinięciem zajęć warsztatowych powadzonych z trenerami w poszczególnych województwach, był wykład z cyklu „Zbuduj solidny fundament” Łukasza Piwkowskiego i Konrada Szczukockiego – trenerów motorycznych pracujących na co dzień z reprezentacjami Polski w kategoriach seniorskich i młodzieżowych.

Z założenia OSPR-y mają być wsparciem dla klubów sportowych w zakresie rozwoju cech motorycznych zawodników. Dlatego w programach Projektu mało jest taktyki, a dużo pracy u podstaw
Zygfryd Kuchta, wceprezes ZPRP
Zaakcentowano potrzebę prowadzenia prawidłowo zaplanowanych w treningów biegowych. Informacje zebrane i wyłożone zostały przez zastępcę dyrektora ds. sportowych w NLO SMS ZPRP w Płocku – Bogdana Zajączkowskiego.

Aspekty predyspozycji do uprawiania sportu i zdrowia referowane były przez lekarza medycyny sportu – Sebastiana Kędzierskiego, fizjoterapeutów Pawła Szczerbickiego i Wojciecha Gorgula oraz psychologa sportu Grzegorza Więcława. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się z trenerami wybitny szkoleniowiec, prezes honorowy ZPRP, Janusz Czerwiński.

Szkoleniowcy OSPR mają również możliwość przedstawienia swojego warsztatu trenerskiego. W tym roku zaprezentowała się Katarzyna Brózda z treningiem unilateralnym. W programie kursokonferencji nie zabrakło też chwili na omówienie spraw organizacyjnych, usprawniających funkcjonowanie Projektu OSPR.

Uczestnicy konferencji mają już dostęp do materiałów szkoleniowych. Rolę gospodarzy spotkania pełnili wiceprezes ZPRP i prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Grzegorz Budziosz oraz p.o. dyrektora sportowego ZPRP, Damian Drobik.  

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 4 (4 głosów)
 
podziel się artykułem
5
Bal...
Zenek | *.pl | 27.11.2018 18:55
Szkoleniowy bal na Titanicu. Ludzie, którzy to rozłożyli, teraz mają to poskładać?!?!?!?!
młody trener | *.pl | 27.11.2018 19:36
byłem. Hotel ok. żarcie super. mecz vive do przyjęcia. koszulki i foto kończą korzyści uczestników. a co dalej?????????
obecnosc
były kadrowicz | *.pl | 28.11.2018 16:56
Czytam że był p.Czerwiński.Bardzo mnie interesuje czy był p.Majorek bo to On z zawodnikami zdobył medal olimpijski a nie najbardziej honorowy ze wszystkich honorowych p.Cz.
Zabetonowani
Jacek | *.pl | 30.11.2018 00:37
Panie Kuchta. Kończ Pan...trzeba nowych... ciagle te same twarze od 30 lat. Jak ma być lepiej? Uczcie się od Skandynawii
Szkolenie? czy Szkolnelenie?
kone | *.pl | 30.11.2018 21:58
Ciekaw jestem czy był tam mój znajomy /prezes ozpr,trener, manager,który mając tą sama grupę szkoleniową na lekcjach wf, klasie sportowej, SKS-ie,klubie,OSPR i,obozach sportowych latem i zimą kasuje i kasuje od wszystkich dUUUUŻO a efektów szkoleniowych nie było i niema.
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens