MHA - belka nowa
Wywiad Tygodnia
A A A
Kobylińska dla handball.pl: znów uderzymy na Mistrzostwach Świata
28.11.2017 11:52 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Monika Kobylińska zapewnia, że podczas turnieju w Krajowie forma naszego zespołu nie przyszła za wcześnie. Biało-czerwone pokonały  takie ekipy jak Rumunia czy Brazylia, co odbiło się w handballowym świecie szerokim echem. Polki chcą pójśc za ciosem w Niemczech, a mówi o tym w rozmowie z Michałem Pomorskim nasza rozgrywająca, występująca na co dzień w Bundeslidze.

  

Monika Kobylińska (pierwsza z prawej) liczy na kolejny bardzo dobry występ podczas MŚ (Fot. ZPRP)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

 

Handball.pl: Wiesz, co mówią sceptycy po turnieju w Krajowie?” Forma przyszła za wcześnie”. Czy mamy powody do obaw?

 

Monika Kobylińska (rozgrywająca reprezentacji Polski): Uważam, że nie. Jestem dumna z zespołu, bo wygrałyśmy zasłużenie ten turniej, prezentując dobrą piłkę ręczną. Nic nie zdarzyło się za wcześnie, potrenujemy kilka dni, przeanalizujemy to, co przed nami i znów uderzymy na Mistrzowach Świata.

 

Dwa lata temu zadebiutowałaś w wielkim stylu na mundialu w Danii. Co dziś mówisz tym zawodniczkom, dla których mistrzostwa w Niemczech będą pierwszą tak ważną imprezą z reprezentacją?

 

- Pytań na razie nie dostaję, natomiast patrząc na postawę w Rumunii Darii Zawistowskiej czy Romany Roszak, które dopiero od tego roku występują w kadrze, widzimy, jak  szybko  można „wkupić się” w naszą drużynę i pomagać wygrywać mecze.  Ale spokojnie, wszystkie wiemy dobrze, że był to turniej towarzyski, nie popadamy zatem w euforię, bo mistrzostwa wiążą się z innym stresem, ciśnieniem, presją, z którymi trzeba się zmierzyć. Mamy mieszankę doświadczenia i młodości w zespole, a to powinno zaskoczyć. 

 

Ostatnio Szwedki nie najlepiej się Tobie kojarzą, bo przecież Metzingen odpadło z Pucharu EHF właśnie z nowym mistrzem tego kraju -   H 65 Höör. Nie ma tam wprawdzie kadrowiczek, ale grałaś już przeciwko reprezentacji Trzech Koron i masz już z pewnością wyrobione zdanie na ich temat.

 

Nic nie zdarzyło się za wcześnie, potrenujemy kilka dni, przeanalizujemy to, co przed nami i znów uderzymy na Mistrzowach Świata.
Monika Kobylińska (rozgrywająca reprezentacnji Polski)
- Nawet ten mecz EHF pokazał, jak walecznymi zawodniczkami  są Szwedki. Prowadziłyśmy w  rewanżu, awans praktycznie miałyśmy na widelcu, ale ostatecznie tak się nie stało. To uczy, by zachować koncentrację przez 60 minut, nie odpuszczać, bo Skandynawki to szybko wykorzystają. Nasze reprezentacje mierzyły się ze sobą kilkakrotnie, ale przeszłość należy zostawić za sobą, są nowe mistrzostwa, nowe mecze,  przebudowane zespoły, zatem skupmy się na tym, co teraz.

 

Czym się różni praca pod skrzydłami Leszka Krowickiego w porównaniu do Twoich doświadczeń z Kimem Rasmussenem?

 

- Nie powinnam porównywać  selekcjonerów, każdy ma swoje koncepcje, a najważniejsze jest to, by drużyna w nie wierzyła i realizowała założenia. Jak widać, możemy być skuteczne w obu przypadkach.

 

Zapytam zatem inaczej. Każdy trener ma pewną taką fiksację dotyczącą pewnych elementów piłki ręcznej. Czego przede wszystkim wymaga od was trener Krowicki i co ma być wizytówką naszej drużyny?

 

- Obrona i szybka kontra, ale też błyskawiczny, taki wręcz agresywny powrót do defensywy. Nie wolno nam czekać spokojnie na rywala na szóstym metrze.

 

Co dało Ci przejście do Bundesligi?

 

- Nowe doświadczenie, poznanie innego środowisk, rozwój sportowy i życiowy. Moim zdaniem taką przygodę powinna przeżyć każda piłkarka ręczna.

 

Fakt, że mundial zostanie zorganizowany właśnie w Niemczech ma dla Ciebie jakieś szczególne znaczenie?

 

- Ułatwia to z pewnością logistykę, bo mam mieszkanie niedaleko Bietigheim, dlatego moja rodzina będzie mogła wspierać naszą reprezentację. Liczę na to, że to też wpłynie pozytywnie na moje występy.

 

Na koniec zapytam standardowo. Na co stać Polskę?

 

- Jak widać po tym turnieju, na bardzo dużo!

 

Rozmawiał w Krajowie Michał Pomorski

 

[wideo] Grzyb dla handball.pl: coś mi wpadło do oka...

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens