Belka - przyjaciel recznej
Wywiad Tygodnia
A A A
Krowicki: mocno pracujemy nad strefą mentalną (wideo)
13.06.2017 08:43 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Analizowaliśmy nasz występ w Astrachaniu i znaleźliśmy punkty, które spróbujemy wykorzystać. Zwracamy uwagę na popełnione błędy, aby w Koszalinie pokazać taką piłkę ręczną, którą zaprezentowaliśmy w pierwszej połowie ostatniego meczu. Jesteśmy w domu, więc liczymy też na wspaniały doping - zapowiada przed czwartkowym rewanżem z Rosją trener reprezentacji Polski, Leszek Krowicki.
 

Leszek Krowicki chce powalczyć o skuteczny wynik z Rosją (Fot. ZPRP)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Spodziewaliście się, że podczas pierwszego spotkania z Rosją poprzeczka będzie zawieszona aż tak wysoko?

Leszek Krowicki (trener reprezentacji Polski): Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe zadanie. Graliśmy z mistrzem olimpijskim w ich hali, stąd jasne, że występowały one w roli faworyta. Mimo to nie spodziewałem się tak wysokiej porażki, ale jednocześnie byłem zaskoczony tak dobrą postawą polskiego zespołu w pierwszej połowie. Okazało się, że byliśmy dobrze przygotowani pod względem taktycznym i potrafiliśmy odpowiedzieć rywalkom na to, co prezentują. Zadecydowały jednak nasze braki kondycyjne, a błędy wynikały z braku sił. W przyszłości musimy więc przygotować się do walki na całe spotkanie, a nie tylko trzydzieści minut.

Między meczem w Astrachaniu a spotkaniem w Koszalinie mamy niewiele czasu. Nad czym trzeba popracować, aby poprawić wynik? Czy jest to przygotowanie techniczne, motoryczne, czy należy zwrócić uwagę tylko na strefę mentalną?

- Niewątpliwie od początku pracujemy nad strefą mentalną. Sporą rolą odgrywa również taktyka i właśnie te elementy będą górować w Koszalinie. Na zgrupowaniach reprezentacji, które trwają kilka dni, trudno pracować nad motoryką i wytrzymałością. Muszę jednak podkreślić, że jej brak widoczny był szczególnie w drugiej połowie meczu z Rosjankami.

Co należy jak najszybciej zmienić, aby wszystko funkcjonowało jeszcze lepiej? W pierwszym spotkaniu widoczne były fragmenty dobrej gry...

Będziemy pracować nad tym, aby pokazać to, co graliśmy w pierwszej połowie. Zdawaliśmy sobie sprawę z siły Rosjanek, szukaliśmy słabych punktów i początek pokazał, że udało nam się znaleźć kilka rzeczy. Mimo wszystko rywalizując na takim poziomie z mistrzem olimpijskim u niego w domu, trzeba być odpowiednio przygotowanym pod każdym względem.
Leszek Krowicki (trener reprezentacji Polski)
- Będziemy pracować nad tym, aby pokazać to, co graliśmy w pierwszej połowie. Zdawaliśmy sobie sprawę z siły Rosjanek, szukaliśmy słabych punktów i początek pokazał, że udało nam się znaleźć kilka rzeczy. Mimo wszystko rywalizując na takim poziomie z mistrzem olimpijskim u niego w domu, trzeba być odpowiednio przygotowanym pod każdym względem. Nam zabrakło siły i nie byliśmy w stanie utrzymać tego poziomu. Zdajemy sobie sprawę z tego, co robiliśmy źle i musimy to wykorzystać w przyszłości. Nie ukrywam też, że liczyliśmy na jakąś niespodziankę, bo w sporcie wszystko jest możliwe.

Czy w związku z tym przewidziane są zmiany w wyjściowej siódemce?

- Zastanowię się, ale to nie wyjściowa siódemka odgrywa decydującą rolę. Musimy dokonywać wielu zmian i nie jest istotne jak zaczniemy, a jak będzie prowadzona walka. Nie jesteśmy teraz w stanie popracować nad wytrzymałością. Możemy to jedynie nadrobić częstszymi zmianami, wprowadzając zawodniczkę mającą więcej sił. Jest to jedynie półśrodek, a nie sposób na walkę z tak utytułowanym zespołem jak Rosja.

- Należy też pracować nad taktyką. Analizowaliśmy nasz występ w Astrachaniu i znaleźliśmy punkty, które spróbujemy wykorzystać. Zwracamy uwagę na popełnione błędy, aby w Koszalinie pokazać taką piłkę ręczną, którą zaprezentowaliśmy w pierwszej połowie ostatniego meczu.

Miejscowa publiczność potrafi stworzyć niesamowitą atmosferę. Będzie to ważne wsparcie dla naszych reprezentantek.

- Przede wszystkim jestem pod wrażeniem pięknego obiektu, bo niestety nie miałem jeszcze okazji pracować, grać w Koszalinie. Wiem o tym, że będziemy wspierani przez wspaniałą publiczność. Jesteśmy w domu, więc postaramy się wykorzystać doping i fakt, że wszyscy będą trzymać za nas kciuki. Są to elementy, których pewnie w tym momencie potrzebujemy i na które liczymy. 

 

[wideo] ZPRP TV: trening biało-czerwonych w Koszalinie
 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens