Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Wywiad Tygodnia
A A A
Kubiak dla handball.pl: organizacja MP Masters to olbrzymie wyzwanie
09.04.2019 15:42 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Już tylko niespełna dwa miesiące pozostały do kolejnych MP Masters w piłce ręcznej. Przygotowania do turnieju w Kaliszu idą pełną parą, a o zawodach rozmawiamy ze Stanisławiem Kubiakiem, który podobnie jak przed rokiem - wraz z grupą współpracowników - organizuje tę imprezę. Handball.pl jest jednym z patronów medialnych MP Masters 2019.

 

Stanisław Kubiak organizuje z grupą współpracowników MP Masters 2019 (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Handball.pl: Za niespełna dwa miesiące w Kaliszu drugi raz z rzędu odbędą się Mistrzostwa Polski weteranów. Jak przebiegają przygotowania do tej imprezy?

Stanisław Kubiak (organizator MP Masters 2019): Zostało rzeczywiście niespełna dwa miesiące, dlatego przygotowania nabierają większego tempa i rozmachu. Przed nami cała logistyka imprezy. Rozmawiamy z licznymi sponsorami i partnerami turnieju Zagwarantowana jest już cała baza hotelowa, we wszystkich pobliskich hotelach. Dzięki naszemu partnerowi - hotelowi Kristoff, odbędzie się kursokonferencja  na bagatela 1000 osób.

Wszystko wskazuje, że znów idziecie na frekwencyjny rekord. Miało być około 40 zespołów, a będzie prawie pół setki...

- Tak. Zainteresowanie turniejem ze strony mastersów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się dokładnie 49 zespołów. Na tyle mogliśmy sobie pozwolić, bo w trybie szybkim zorganizowaliśmy kolejną (piątą) sportową hale, gdzie będzie można rozegrać dodatkowe mecze eliminacyjne. Mamy w sumie ponad 900 zawodniczek i zawodników. Po terminie zamknięcia przyjmowania drużyn okazało się, że byli kolejni chętni, ale niestety z przyczyn regulaminowych i organizacyjnych musieliśmy powiedzieć z wielką przykrością, że kolejnych drużyn nie damy rady pomieścić.

Czy to oznacza, że rozbudowaliście jeszcze kategorie wiekowe, czy będzie więcej drużyn w danych kategoriach?

- Będzie więcej drużyn w poszczególnych kategoriach. Rozważaliśmy wspólnie z ZPRP rozbudowanie kategorii kobiecych +40, ale w tej kategorii nie ma żeńskich drużyn. Panie zgłosiły się do jednej kategorii +33. Wśród mężczyzn najbardziej liczną kategorią jest +35, gdzie wystąpi aż 23 drużyny. To będzie ostra walka. Więcej ekip niż w PGNiG Superlidze będzie walczyć o mistrzostwo Polski mastersów. To cieszy...

A skoro mówi Pan o Superlidze, to z pewnością sporo zawodników z byłym ekstraklasowym i pierwszoligowym stażem się u Was znów pojawi..

- Tak będzie. Przyjeżdżają do nas zawodnicy i zawodniczki, których jeszcze nie tak dawno oklaskiwaliśmy w zawodowych rozgrywkach. To zwiastuje jak co roku mocną rywalizację.
 

Coś magicznego jest w handballu, bo piłka ręczna jest mocno rozwinięta w kategoriach mastersów, porównując do innych sportów zespołowych w Polsce. Kiedyś graliśmy zawodowo w szczypiorniaka i jak widać z tego "nałogu" trudno się wydobyć, ale to - mówiąc poważnie - wspaniała sprawa. To możliwość odnowienia i pielęgnowania relacji z byłymi rywalami i rywalkami z boiska.
Stanisław Kubiak (organizator MP Masters 2019)
Wspomniał Pan o sponsorach, którzy znów zapewniają potężne wsparcie...

- Mamy już zabezpieczenie finansowe, a rozmawiamy jeszcze ze sponsorem strategicznym, a to byłby wielki prestiż dla naszego turnieju. Taka marketingowa wisienka na torcie. Jesteśmy dobrej myśli. Cieszymy się już ze współpracy z firmą Elena oraz OSIR  wspiera nas mocno Vossloh Skamo. Lokalny biznes za pomocą piłki ręcznej chce się promować na całą Polskę. Okazało się, że handball jest mocną trampoliną marketingową dla naszych lokalnych marek. Rok temu przetarliśmy reklamowo-marketingowe szlaki. W tym roku jest jeszcze łatwiej i sprawniej w rozmowach z donatorami turnieju. Poziom naszych rozgrywek docenił też miejscowy klub Energa MKS Kalisz, który na nagrody i prezenty dla kibiców przeznaczy karnety i wejściówki na mecze naszej kaliskiej super ligowej drużyny.

Bardzo mocno pracujecie nad pokazaniem tego turnieju na zewnątrz. Każdy mecz na żywo kibice będa mogli zobaczyć w internecie...

- Zgadza się. Z każdej z pięciu hal będziemy pokazywać na żywo sygnał z meczów. Jak ktoś nie będzie mógł dotrzeć na halę, to zobaczy transmisję w serwisie YouTube, który będą promować nasi medialni partnerzy. Na każdą halę dotrą także fotoreporterzy, którzy na bieżąco będą robić zdjęcia z turnieju. Fotografie będą od razu obrabiane dla poszczególnych uczestników turnieju. Pracujemy też nad koszulkami. Projekt jest w 90% gotowy, czekamy tylko na jedną decyzję - naszą wisienkę na handballowym torcie...

Liczba prawie 1000 osób na jednym turnieju robi wrażenie. Wokół MP Masters stworzyła się duża społeczność handballowa. Oldboye pokazują tym samym wielką siłę…

- Coś magicznego jest w handballu, bo piłka ręczna jest mocno rozwinięta w kategoriach mastersów, porównując do innych sportów zespołowych w Polsce. Kiedyś graliśmy zawodowo w szczypiorniaka i jak widać z tego "nałogu" trudno się wydobyć, ale to - mówiąc poważnie - wspaniała sprawa. To możliwość odnowienia i pielęgnowania relacji z byłymi rywalami i rywalkami z boiska. Dziś to znakomita towarzyska atmosfera poza boiskiem, bo na parkiecie jak trzeszczały, tak trzeszczą kości! Nikt nikomu nie odpuści i nie podaruje medalu...

Pierwszy raz w historii MP Masters turniej drugi raz z rzędu odbywa się w tym samym mieście. Kalisz zdał egzamin w 2018 roku, więc znów organizuje turniej...

- Rok temu organizacja MP zbiegła się z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i stuleciem szczypiorniaka na ziemiach polskich. W roku obecnym chcemy uczcić 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, logo obchodów tej wielkiej uroczystości zostanie użyte na naszych koszulkach okolicznościowych, no co wyraził zgodę Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Chciałbym zaznaczyć że projekt koszulek jest robiony przez firmę SG Sport z Wielunia, koszulka ta będzie nie lada gratką dla kolekcjonerów. Po wszystkich podsumowaniach i bilansach okazało się, że zdaliśmy rzeczywiście egzamin z organizacji zawodów, dlatego ZPRP ponownie powierzył nam organizację MP Masters w tym roku. Kto wie, może warto zastanowić się nad opcją organizacji MP Masters w Kaliszu, jako kolebce polskiego szczypiorniaka. Nestorzy polskiego handballu co roku w mateczniku polskiej piłki ręcznej - to brzmi bardzo ciekawie i zachęcająco.

Czego spodziewacie się po tegorocznym turnieju, który odbędzie się w dniach od 7-go do 9-go czerwca...

- Przede wszystkim organizacja turnieju to dla nas olbrzymie wyzwanie. Robimy wszystko, by znów się udało to bardzo dobrze poukładać, a nawet lepiej niż rok temu, bo zawsze jest coś, co można zrobić lepiej. Szykujemy oczywiście kilka nowych elementów, by urozmaicić turniej. Szczególnie dla kibiców planujemy zorganizować kiermasz z towarami naszych sponsorów na  Arenie Kalisz. Ten turniej będzie  atrakcyjny nie tylko dla zawodniczek i zawodników, ale także dla kibiców, którzy przyjadą do Kalisza. Zapraszamy do nas w czerwcu, a teraz zapraszamy na naszą oficjalną stronę turnieju -  mpmasters2019.pl, gdzie na bieżąco informujemy o imprezie. 

 

 

 

Fot. Projekt koszulki na MP Masters 2019, którą będzie można zakupić podczas turnieju.

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens