Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Wywiad Tygodnia
A A A
Łuczak i Kubiak dla handball.pl: wykonaliśmy gigantyczną pracę (wideo)
24.06.2019 20:56 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 0

Za nami kolejne MP Masters piłkarzy ręcznych. Drugi raz impreza odbyła się w stolicy polskiego szczypiorniaka Kaliszu. I drugi raz zebrała bardzo dobre recenzje. Mistrzostwa Polski Masters podsumowujemy z Jarosławem Łuczakiem i Stanisławem Kubiakiem, którzy kierowali komitetem organizacyjnym turnieju.

 

Organizatorzy MP Masters 2019 mają powody do zadowolenia (Fot. mat. prasowe / M. Sobczak)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Handball.pl: Za nami kolejne Mistrzostwa Polski Masters 2019 piłkarzy i piłkarek ręcznychw Kaliszu? Jak Panowie podsumują imprezę?

 

Jarosław Łuczak, Stanisław Kubiak (organizatorzy MP Masters 2019):​ Powiemy nieskromnie, że jesteśmy bardzo zadowoleni z drugich z rzędu MP Masters w Kaliszu. W porównaniu z pierwszą imprezą, zrobiliśmy kilka dużych kroków znów do przodu. Dzięki wspaniałej grupie ludzi i wolontariuszy, znów udało się zorganizować na bardzo dobrym poziomie imprezę na 1000 osób. To jedne z największych turniejów piłki ręcznej w Polsce.

 

Okazuje się, że turniej, turniejem, ale przy nim było bardzo dużo imprez towarzyszących. MP Masters potężnie się rozrosły.

 

- Tak było. Zorganizowaliśmy turniej na blisko 50 drużyn. Do tego zaprosiliśmy gwiazdy polskiej piłki ręcznej. Te ze starszego pokolenia jak Jan Gmyrek, Henryk Rozmiarek czy z młodszego jak Mariusz Jurasik czy Bartosz Jurecki. Wszyscy się znakomicie bawili. Z resztą byłych reprezentantek czy reprezentantów Polski było co nie miara. Do tego zorganizowaliśmy turniej dladzieci, które otrzymały od nas też kompletne stroje za udział w turnieju. Turniej Masters to swoista sztafeta pokoleń. Gramy jako oldboys w piłkę ręczną, ale pamiętamy o najmłodszych adeptach naszej dyscypliny sportu.

 

Mastersi pokazali, że to bardzo twardzi ludzie...

 

- Tak jest. Potrafią grać nawet z kontuzją. W naszej drużynie z Kalisza zagrał Grzegorz Gowin,były znakomity reprezentant Polski, który ma na koncie ponad 300 goli dla Polski. Grał na MP Masters z kontuzją ręki, ale nie wyobrażał sobie, że może nas zawieść. Przypadek Bartka Jaszki naMŚ 2009, kiedy grał ze złamaną kością śródręcza, nie jest jak widać odosobniony. Ale piłkarze ręczni to naprawdę twardzi ludzie. Mastersi ręki i nogi nie odstawiają, o czym przekonują się nawet byłe gwiazdy kadry Polski.

 

Powiemy nieskromnie, że jesteśmy bardzo zadowoleni z drugich z rzędu MP Masters w Kaliszu. W porównaniu z pierwszą imprezą, zrobiliśmy kilka dużych kroków znów do przodu.
Jarosław Łuczak, Stanisław Kubiak (organizatorzy MP Masters 2019)
Szkoliliście też ludzi z piłki ręcznej, postawiliście na multimedia. Dużo takich inicjatów jak na towarzyski turniej...

 

- Kursokonferencja dotycząca piłki ręcznej, w której uczestniczyło w hotelu Kristoff blisko 800 osób,spotkała się z pozytywnym odzewem. Zorganizowaliśmy też minibazar z firmami – sponsorami,którzy mogli prezentować kibicom swoje usługi. Jeśli do tego dodany przemarsz zawodników przez Kalisz i transmisje wideo z każdego meczu, to wszystko daje naprawdę pozytywny efekt.

 

Gigantyczna praca przyniosła efekty...

 

- Przez ponad pół roku napracowaliśmy się potwornie, ale było warto, bo z każdego zakątka Polski iod praktycznie każdej drużyny dostaliśmy tyle pozytywnych ocen, że rośniemy jak na drożdżach.Nie miałem ani jednego głosu niezadowolenia z turnieju. Masters nas docenili i naszą ciężką ponadpółroczną pracę. Dodam tylko, że pracowaliśmy społecznie i z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim naszym współpracownikom i wolontariuszom za ciężką pracę przy MP Masters 2019.

 

Szczególne podziękowania należą się Renacie Cegielskiej która oprócz ogromu pracy dołożyła sporą cegiełkę. Sponsora Głównego firma Dolot i oczywiście naszym żonom,  które nas cały czas wspierały.

 

MP Masters był już drugi raz z rzędu organizowane przez Wasze stowarzyszenie. Czy kolejnaimpreza znów będzie w Kaliszu – stolicy polskiej piłki ręcznej?


- Bardzo bym chciał, ale musimy oczywiście wcześniej to wiedzieć, bo to wiąże się z olbrzymim wysiłkiem organizacyjnym. Jeśli nam pomogą władze wojewódzkie, władze Kalisza i w oparciu oten znakomity Komitet organizacyjny, to wszystko jest możliwe nawet ME. Myślę, że dotychczasowe dwie imprezy - MP Masters 2018 i 2019 – pokazały, że w Kaliszu jest grupa osób,która kocha piłkę ręczną i organizuje znakomite imprezy. Wszystko zależy od tego czy władze Kalisza, Gołuchowa, Nowych Skalmierzyc i Ostrowa Wlkp.  będą chciały nas ponownie wesprzeć. Przy okazji za okazane wsparcie dziękuję tym kilkudziesięciu sponsorom na czele ze Sponsorem Strategicznym PGNiG oraz bez których pomocy finansowej, logistycznej czy usługowej nie sposóbzorganizować imprezy na grubo ponad 1000 osób.

 

Każdy z uczestników MP Masters może mieć pamiątkę z tej imprezy...

 

 - Zadbaliśmy o wszystko. Każdy mógł zakupić pamiątkową koszulkę z MP Masters 2019. Do tego każdy będzie mógł zamówić płytę DVD ze swoimi meczami dzięki współprac z platformą multimedianą zobacz.tv. I potem pokazać swoim dzieciom i wnuczkom, że mimo zaawansowanego pozawodniczego wieku, nad jest się.... zawodniczką czy zawodnikiem. W piłkę ręczną można grać przez całe życie i to udowadniają Mastersi!

 

[wideo] Zobacz teledysk z MP Masters 2019!

 

 

Lista współpracowników i wolontariuszy MP Masters 2019, którzy pomogli zorganizować turniej:

 

1. Jarosław Łuczak

2. Stanisław Kubiak

3. Renata Cegielska

4. Mirosław Nagorny

5. Marcin Rybarczyk

6. Tadeusz Zentel

7. Michał Ditkowski

8. Andrzej Spychała

9. Edward Prus

10. Marek Izydorczyk

11. Adam Wasilewski

12. Jakub Kubisiak

13. Tomasz Wasela

14. Violetta Białożyk-Zduniak

15. Izabela Garcarek-Duleba

16. Bartłomiej Żądłowski

17. Dorota Tyszkowska

18. Krzysztof Sikorski

19. Aneta Kubiak

20. Izabela Łuczak

21. Małgorzata Wożniak

22. Sylwia Egiert

23. Anna Komorowska

24. Daniel Komorowski

25. Sylwia Zając

26. Aleksandra Marciniak

27. Edyta Napierała

28. Monika Filińska
29. Ewa Wanat

30. Marcin Boch

31. Magdalena Wanat

32. Patrycja Kaczmarek

33. Jarosław Ślusarz

34. Marcin Pietrzak

 

[wideo] Zobacz mini reportaż z MP Masters 2019!

 

 

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens