Handballowe zeszyty - apsek
Wywiad Tygodnia
A A A
Pawlak i Walczak dla handball.pl: Szczypiorno Cup stałą się mocną marką
29.07.2016 12:39 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W dniach 5-7 sierpnia w Arenie Kalisz zostanie rozegrany trzeci towarzyski międzynarodowy turniej piłkarzy ręcznych Szczypiorno Cup 2016. Organizują go Daniel Pawlak i Krzysztof Walczak, z którymi rozmawiamy o zawodach. Handball.pl jest partnerem i patronem medialnym tyj imprezy, która z roku na rok dynamicznie się rozwijają. Przy okazji wyjaśniliśmy do końca ubiegłoroczne zamieszanie z ekipa Fuchse Berlin.
 

Daniel Pawlak (z lewej) i Krzysztof Walczak organizują od trzech lat turniej Szczypiorno Cup (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 
Handball.pl: Jak wyglądają przygotowania do Szczypiorno Cup 2016?

Daniel Pawlak, Krzysztof Walczak (organizatorzy Szczypiorno Cup): Idą pełną parą… Tak jak co roku zaplecze noclegowe przygotowywane jest w COSSW w Kaliszu, dopinamy przygotowania na hali oraz catering.
 
Czy trudno było przekonać zespoły, by zagrały na tegorocznym turnieju?

- Nie, nie było trudno. Zespoły, które do tej pory brały udział  w turnieju zgodziły się natychmiast  po wysłaniu zaproszenia, jak również zespoły z regionu. Najdłużej czekaliśmy za odpowiedzią z Wisły Płock, ale było to podyktowane zmianą trenera, ale…jak widać się udało za co bardzo dziękujemy Piotrowi Przybeckiemu. Mozna już mówić, że Szczypiorno Cup stałą się mocną marką na mapie towarzyskich turniejów piłkarzy ręcznych.
 
To już trzeci z rzędu turniej Szczypiorno Cup w Kaliszu. Z każdym rokiem jest łatwiej?

- Myślimy że tak. Pewne szlaki zostały już przetarte. Mamy bardzo duże wsparcie od Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego, Służby Więziennej, Komendanta COSSW w Kaliszu, Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Poznaniu oraz szeregu innych osób i sponsorów. Ta inicjatywa zaczęła się mocno kręcić i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni.
 
W zeszłym roku Szczypiorno Cup 2015 okazało się organizacyjnym i frekwencyjnym sukcesem. Jak wyglądają w tym roku prognozy jeśli chodzi o kibiców?
 

Piłka ręczna to sport szybki, kontaktowy i pełen emocji. Spotkania z udziałem wielkich gwiazd parkietów to doskonały pomysł na spędzenie weekendu w hali Arena Kalisz.
Daniel Pawlak, Krzysztof Walczak (organizatorzy Szczypiorno Cup)
- Mamy nadzieję, że ta frekwencja będzie jeszcze wyższa niż w zeszłym roku, dokładamy wszelkich  starań aby tak się stało, jak choćby zaproszenie drużyn z naszego regionu: KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski i MKS-u Kalisz. Przekazaliśmy również karnety do wszystkich klubów dla kibiców. Początek handballowego sierpnia w Kaliszu będzie zatem bardzo

Czy będą specjalne atrakcje dla fanów piłki ręcznej podczas Szczypiorno Cup?

- Oczywiście, jak co roku przewidzianych jest kilka niespodzianek, ale nie chcielibyśmy zdradzać szczegółów. Jeśli kibice przyjdą, to sami się przekonają. Dołożymy wszelkich starań, by się dobrze bawili zarówno w trakcie meczów, jak i podczas imprez towarzyszących.
 
W zeszłym roku na turnieju był mały zgrzyt. Z zawodów z nie do końca jasnych powodów (oficjalnie zatrucie pokarmowe) wyjechała wcześniej ekipa Fuchse Berlin. Czy wyjaśnili tak naprawdę co się stało?

- Nie było żadnego zatrucia pokarmowego i to należy z góry wyjaśnić. Miała miejsce natomiast tak zwana grypa żołądkowa, którą Niemcy potwierdzili po badaniach w swojej klinice w Berlinie. Według nas powodem przedwczesnego wyjazdu tego zespołu, była gra o trzecie, a nie jak zakładali o pierwsze miejsce w turnieju.
 
W zeszłym roku mieliście silne wsparcie organizacyjno-finansowe od miejscowych władz. Jak wygląda pomoc w tym roku?

- Jak już mówiliśmy, wsparcie jest duże, przede wszystkim od władz miasta Kalisza. Należy jasno powiedzieć, że bez tego wsparcia turniej ten  nie mógłby się odbyć. Niestety w tym roku nie dołączyła do grona organizatorów Pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Szkoda, ponieważ za dwa lata mamy stulecie powstania piłki ręcznej w Polsce.
 
Na papierze wygląda, że turniej wygra Orlen Wisła Płock. Czy inne zespoły ostrzą sobie zęby na faworyta z Płocka, który przyjedzie do Kalisza już z nowym trenerem Piotrem Przybeckim.

- Myślimy, że na pewno tak. Jest to wyzwanie dla każdej drużyny. Już w pierwszym dniu turnieju w ostatnim meczu zagra gospodarz MKS Kalisz właśnie z Orlen Wisłą Płock i z tego co wiemy i widzimy na treningach wylewane są setki litrów potu… Myślimy że motywacja jest ogromna. Pozostałe drużyny na pewno myślą o takim przeciwniku i przygotowują się, być może na sprawienie niespodzianki…
 
Na koniec zaproszenie w kilku słowach dla kibiców od organizatorów Szczypiorno Cup 2016...

- Piłka ręczna to sport szybki, kontaktowy i pełen emocji. Spotkania z udziałem wielkich gwiazd parkietów to doskonały pomysł na spędzenie weekendu w hali Arena Kalisz. Zapewniamy inne atrakcje w postaci zdobycia autografu, piłki, zdjęcia czy atrakcyjnych gadżetów związanych z piłką ręczną. Ponadto do dyspozycji kibiców pozostaje miasteczko turniejowe, gdzie będzie można coś zjeść i wypić. Zachęcamy do udziału w III Turnieju Szczypiorno Cup upamiętniającym powstanie piłki ręcznej w Polsce. To doskonały wstęp do Igrzysk Olimpijskich w Rio z udziałem naszej reprezentacji.

 

Szczypiorno Cup 2016: zobacz szczegółowy terminarz turnieju!

 

oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens